פיצוץ בין ההסתדרות לאוצר: “לא ניתן לפגוע במיליוני עובדים”

הפגישה שהתקיימה במעמד יו”ר ההסתדרות, הממונה על השכר באוצר ויו”ר נשיאות המגזר העסקי הסתיימה ללא הסכמות ונקלעה למבוי סתום ביחס לנושאים מהותיים שיאפשרו את גיבוש עסקת החבילה *** ארנון בר-דוד: “לא אתן יד לפגיעה רחבה באדם העובד ובגמלאים”

התפוצצה פגישה שהתקיימה בין צוותי המשא ומתן של ההסתדרות, משרד האוצר ונציגי המעסיקים.

הפגישה שעלתה על שרטון התקיימה במעמד יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, הממונה על השכר באוצר קובי בר נתן, מנכ”ל האוצר רם בלינקוב, ראש אגף התקציבים באוצר יוגב גורדוס ויו”ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי.

הפגישה התפוצצה בעקבות דרישות חדשות ודרקוניות שהעלה הדרג המקצועי במשרד האוצר לאחר כמה שבועות של שיחות. הדרישות הללו צפויות לפגוע במיליוני עובדים וגמלאים.

על אף שהפגישה הערב הופסקה, בימים האחרונים נרשמה התקדמות משמעותית בשיחות בין ההסתדרות לבין נשיאות המגזר העסקי, ולובנו חלק מהסוגיות שהיו במחלוקת.

יו”ר ההסתדרות ארנון בר-דוד מסר הערב כי “עסקת החבילה היא הזדמנות חד-פעמית לשקם את הכלכלה והמשק, ולכל הצדדים יש אחריות להיאבק על העסקה הטובה ביותר לציבור הישראלי. כל ניסיון להקשיח את העמדות בשלב זה פוגע בעתיד המשק הישראלי. גיליתי אחריות וממלכתיות בשנתיים האחרונות, אך לא אתן יד לפגיעה רחבה באדם העובד ובגמלאים. תפקידנו להצעיד את המשק קדימה ולא להחזירו לאחור”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.