פיצוץ במשא ומתן: כחול לבן מסרבים להמשך כהונת נתניהו

פגישת צוותי המו״מ בין הליכוד לכחול לבן הסתיימה בטונים צורמים בתום כארבע שעות. כחול לבן מסרו כי: “התנאי להמשך כהונת נתניהו – יגרור בחירות שלישיות”.

פגישת צוותי המו״מ בין הליכוד לכחול לבן הסתיימה בטונים צורמים בתום כארבע שעות. כחול לבן מסרו כי: “התנאי להמשך כהונת נתניהו – יגרור בחירות שלישיות”.

בפתח הישיבה הודיעו נציגי הליכוד כי הם מקבלים את מתווה הנשיא כבסיס למומ להקמת ממשלת אחדות, והדגישו את הצורך המיידי בהקמת ממשלת אחדות רחבה.

עיקר הפגישה עסק במתווה הנשיא על מרכיביו השונים, אולם בסופה נציגי כחול לבן לא השיבו האם הם מקבלים את המתווה.

נציגי הליכוד ביקשו להמשיך ולקיים ישיבות מיידיות ורציפות בכדי לקדם את המו״מ, אך לבקשת כחול לבן נקבע כי לא תתקיים ישיבה במוצאי השבת, וכי הישיבה הבאה תתקיים ביום ראשון בבוקר.

השרים לוין ואלקין ביקשו מנציגי כחול לבן תשובה ברורה לגבי קבלת המתווה על ידם בפגישתם הבאה.

מכחול לבן נמסר עם סיום פגישת המו”מ עם הליכוד:”כחול לבן חוזרת ועומדת על כך שהמהות והתוכן הם העיקר לכל משא ומתן על הרכבת ממשלה. מנגד עמדת הליכוד כפי שנמסרה בפגישה, הינה כי סוגיית הרוטציה והמשך כהונתו של נתניהו כראש ממשלה היא הבסיס לניהול הדיון.

במהלך הדיון הציגו חברי צוות המו”מ של כחול לבן מספר דרישות תוכן ראשוניות אך צוות המו”מ של הליכוד התבצר בעמדתו והתנה התייחסותו לנושאים אלו בכך שקודם כל וכתנאי מוקדם תסכים כחול לבן שנתניהו יוסיף לכהן כראש הממשלה ושהממשלה שתוקם תתבסס על בלוק ה-55. ידוע מראש כי כחול לבן לא תסכים לתנאים אלו ולפיכך, אין מנוס מלהבין, כי הצבת שני תנאים מקדימים אלו מטרתם לגרור את מדינת ישראל לבחירות שלישיות, כפי שרוצה ראש הממשלה

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כחול לבן מעדיפים את הערבים על פני הליכוד

  כחול לבן חתמו עם הערבים זאת כולנו כבר הבנו בושה מכרו אותנו בשקל מתיי תתעוררו אתם שבחרתם בכחול שחור.

  איציק עמיאל |
  הגב
 2. יאיר לפיד.כחול לבן

  האובססיה להיות ראש ממשלה של לפיד וגנץ,מובילה למערכת בחירות שלישית.
  היהירות והשחצנות והחרמת נתניהו,האיש
  שנבחר ישירות על ידי רבבות יגרמו לכך שנהיה שוב בקלפי.רבעיית המוקיונים תעלם כלא הייתה.רק ביבי.

  קרוצי סמי |
  הגב