פירות וירקות מוברחים בנתב”ג ובמעבר אלנבי

נראה כי ישנם אנשים שאינם מסתפקים במגוון הרחב של התוצרת החקלאית הקיימת בישראל. על טיסה שהגיעה מצרפת לישראל, חשפו מפקחי השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות לא פחות מ- 30 ק”ג של אננסים, כרובית וירקות שונים, ובנוסף, נמלים, חרקים ומזיקים. מבדיקה מול הנוסע, עלה כי אין מדובר בניסיון הברחה ראשון שלו. מפקחי משרד החקלאות הכירו את התייר הצרפתי, שניסה בעבר להבריח תוצרת חקלאית ונתפס. המשרד פתח בחקירת המקרה.
וזה לא הסוף: במזוודה כתומה ותמימה למראה, חשפו מפקחי השירותים להגנת הצומח בגשר אלנבי 20 ק”ג פירות, בין היתר: פירות המנגוסטין, הרמבוטאן והלונגאן הטרופיים שמקורם באינדונזיה שהועברו לירדן ומשם למעבר גשר אלנבי. המפקחים עצרו את שני נוסעים, שהחזיקו במזוודה, ובחקירתם נודע כי הם שבו מאינדונזיה עם השלל דרך מעבר גשר אלנבי.
עפרה עברון, מ”מ מנהלת תחום היבוא בשירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות: “ייבוא צמחים ומוצרי צמחים מחו”ל ללא פיקוח, עלול להחדיר נגעים בעלי פוטנציאל גרימת נזק בלתי הפיך, לצומח ולחקלאות במדינת ישראל וכן לתחלואה בבני אדם וצמחים. הנזק הנגרם כתוצאה מחדירת נגעים חדשים מתבטא במספר מישורים שכל אוכלוסיית המדינה משלמת את המחיר עליה, ביניהם פגיעה ישירה בבני אדם ובבעלי חיים, ייקור התוצרת החקלאית, פגיעה באיכות התוצרת, פגיעה בייצור החקלאי, סגירת שוקי ייצוא, פגיעה בסביבה ובאיכות החיים. חשוב לזכור כי אין להכניס שום תוצרת צמחית ממדינות אחרות לישראל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.