פרוייקט אדיר וחדשני למחנכים ואנשי חינוך יוצא לדרך – כל הפרטים

‘ועידת החינוך’ בנשיאות מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט”א, התקיימה השנה שאליה נקראו בדחיפות כלל המלמדים ומחנכי תשב”ר מכל רחבי הארץ, להתכנסות חירום לדון בסוגיות בוערות בעניין החינוך, שכל עתיד היהדות תלוי בו. לצד דברי מרנן ורבנן שליט”א, נשאו דברים רבנים חשובים ומחנכים מומחים שהעבירו הרצאות והחכימו את המשתתפים מניסיונם הרב.

מי שכובד לשאת את המשא המרכזי בכינוס המרכזי בוועידה, היה אורח הכבוד רהב יהושע לייפער שליט”א נשיא ממלכת התורה ‘עוז והדר’, שזכה להניף ברמה את דגל התורה בימינו. בדבריו המפעימים, הוא עמד על חשיבות פעולתם של המלמדים באשר הם, ועל גודל האחריות המוטלת על שכמם, ובעיקר על השכר העצום שנכון להם מן השמים.

אך כאן זה לא דיבורים אלא עוברים ישר למעשים, ימים אחדים לאחר הוועידה, כבר מתבשר ציבור המחנכים בכל מקום שהוא על המיזם ‘מכל מלמדי השכלתי’. מדובר בפרויקט גדול וחדשני מסוגו, שבמסגרתו יתבקשו כל המחנכים מכל רחבי הארץ לכתוב הצעות, הערות והארות מחכימות בכל סוגיות החינוך. בהדגשה על כתיבה מתוך נסיון מצטבר שאין לו תחליף.

המכתבים והרעיונות שיישלחו, ייערכו ויסוגננו על ידי רבנים ואנשי חינוך, ויפורסמו בספר מקיף, שיכיל אלפי דילמות ופתרונות בכל מישורי החינוך. ספר שישמש כמורה דרך ראשון במעלה לכלל המלמדים בכל מקום שהם.

אנשי חינוך נודעים שכבר נחשפו לרעיון, הגיבו בהתפעלות ובהתלהבות “מדובר במיזם בעל חשיבות במדרגה ראשונה”, אומר אחד ממנהלי הת”ת הנודעים בארץ. “תמיד ידענו, שבחינוך, אין תחליף לנסיון המצטבר בכתות הלימוד. עכשיו, לראשונה יהיה מישהו שיעשה סדר בכל הנסיונות הללו, ויגיש את התמצית למחנכים בדור הבא. שיוכלו להחכים מנסיונם של אחרים”.

הרבנים והמחנכים שירצו להשתתף במיזם, יוכלו לשלוח מאמרים ודברי הגות, פרי ניסיונם בשדה החינוך, לת.ד. 9323 בית שמש, או למספר פקס’: 03/5423180, או לכתובת מייל [email protected] .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.