“מה שהבין הנשיא הגוי לא מבין הנשיא הישראלי”

תדהמה מדבריו של נשיא המדינה כי גדולי ישראל הם “גרעין שנוהג בדרך בית שמאי’ התייחס לביטול מתווה הכותל בהוראת גדולי ישראל שליט”א

זעם ותדהמה בחוגי היהדות הנאמנה מנאומו הבוטה של נשיא המדינה ריבלין, במהלכו העז לכנות את גדולי ישראל כ”גרעין שנוהג בדרך בית שמאי”.

עיתון המבשר יוצא הבוקר למתקפה על דבריו של נשיא המדינה רואבן ריבלין, בועידת ‘מקור ראשון’ אתמול התייחס ריבלין לביטול מתווה הכותל שנעשה עפ”י הוראת גדולי ישראל שליט”א בכדי שלא לתת דריסת רגל והכרה לרפורמים אשר מטרתם האחת והיחידה לפגוע בקדושת הכותל ולקעקע את יסודי היהדות.

“אני מצר על כך שתהליך שנוהל בדרכם של בית הלל, סוכל על ידי גרעין שנהג בדרך בית שמאי”, אמר הנשיא בנוגע למתווה הכותל. “היה זה תהליך אמיץ שהשכילה הממשלה להוביל שיכול היה לחזק את העם היהודי אם היה מיושם. לאורך זמן לא נוכל להימלט מלחזור לשולחן ולהגיע באחריות ובשום שכל להבנות בנושא הכותל”.

אישים תורניים הגיבו אתמול בכאב ובחריפות על דבריו של הנשיא: “איך העיז נשיא מדינת ישראל לפעור את פיו נגד גדולי ישראל, ואף הוסיף חטא על פשע לשרבב בכך את בית שמאי ובית הלל אשר כל בית ישראל נשען עליהם, ואין לו שיג ושיח בדרכיהם ובקדושתם”.

סגן השר הרב פרוש הגיב בכאב על דברי הנשיא ואמר כי: “מצער מאד שמה שהנשיא הגוי האמריקאי הבין בעת ביקורו בכותל לפני כחודש, לא מבין הנשיא היהודי הישראלי”.

כזכור, לפני כחודש בעת ביקורו של נשיא ארה”ב בכותל המערבי הקפיד לכבד את קדושת המקום כדת וכההלכה היהודית.

אישי ציבור הזכירו אמש כי זו לא הפעם הראשונה שהנשיא מתערב בסוגיות שאין לו כל סמכות בהם ורק לפני מספר חודשים התבטא על תחבורה ציבורית בשבת: “גם ללא הדברים החמורים הללו התערבות החוזרת ונשנית של נשיא המדינה בסוגיות ציבוריות השייכות רק לכנסת ולממשלה, היא כשלעצמה מעשה פסול וחמור. נבחרי הציבור המה אמונים לטפל בסוגיות אלו, ולא נשיא המדינה שאמור לאחד את העם, ובודאי שלא ללבות את היצרים שלא לצורך ולהתסיס כעת מאות אלפי יהודים שכואבים על הפגיעה החמורה בגדולי ישראל.

מן הראוי שריבלין יחזור בו מדבריו על דבריו החמורים והפוגעים ויבקשם את סליחתם של גדולי ישראל אשר הם אלו שהורו לבקש את ביטול מתווה הכותל מתוך חרדה עמוקה לקדושת הכותל להצילו מקבוצות שאין להם כל קשר ליהדות ומבקשים לקעקע את קדושתו ולהפכו לבית תיפלה ר”ל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.