פריצות בצה”ל: חיילים חרדים יחוייבו לשמוע שירת נשים

מעריב חושף הבוקר כי  קצינים וחיילים דתיים יחויבו לשמוע שירת נשים במהלך טקסים, גם אם אינם רשמיים.  על פי הקביעה תינתן סמכות נרחבת יותר בידי מפקדים זוטרים להכריע מתי נדרשים החיילים לא לעזוב את הטקס.

   עוד נחשף כי בנוסף, יינתנו הקלות בהוראות ההפרדה:  לדוגמה, הליכה בלבוש חשוף במד”ס תותר, מה שבעבר נאסר כדי לאפשר לחיילים הדתיים לשמור על אורח חייהם. בנוסף  קצינים יפקדו על בנות גם בניגוד לרצונם, ואף ייתכן שיידרשו להתחייב לכך.

בתגובה ראשי המכינות הקדם צבאיות  שיגרו מכתב לצה”ל בו נכתב. “אנחנו לא יודעים כמעט כלום והכל חסוי בניגוד למה שנקבע בעבר,” אמר יו”ר איגוד ישיבות ההסדר איתן עוזרי. “אני חושב שזה חמור מאוד ומדובר במהלך שיפגע בתנאי השירות של חיילים דתיים ובעניין הזה אין הידברות.”

. “בזמנו הכל היה שקוף וגלוי מתוך רצון לדאוג לצנעת הפרט, והנוער הדתי מתגייס מתוך אהבה לצה”ל, אז למה לא לשתף את מי שהדברים נוגעים אליו”? אמר הרב חיים דרוקמן.

   “לא ניתן לפגוע בסטטוס קוו שהיה. צריך לתת חופש פעולה למפקדים בעניין שירת נשים, ולא ייתכן שמפקד יכפה על חיילים נוכחות מהסוג הזה,“ אמר הרב הגר. “אנחנו מקווים שהרמטכ“ל לא ייענה להצעה. אם רוצים לגייס צעירים דתיים וחרדים, צריך לתת להם דרכים להשתלב. יש פה אמירה כפולה ולא נותנים את הכלים הנכונים.“

   מדובר צה“ל נמסר: “המכתב התקבל בלשכת הרמטכ“ל ויענה לפונה ולא באמצעות כלי התקשורת. בנושא מתנהלת עבודת מטה שתוצג לאישור הרמטכ•ל בסופה.“

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צריך לומר ברור המטרה זה לחלן את הציבור החרדי כי מבחינתם זה יותר מאיים הריבוי הטבעי של החרדים מהמחבלים תהיה פו מלחמת תרבות בדיוק כמו שכתוב בנביאים לפני הגאולה חייבים להתעשט ולהכריז שאסור להתקרב לצבא ואני אומר זאת כפרנק ובוודאי לא כמי ששיך לעץ או דגל חלילה

  יצחק |
  הגב
  • צריך לדייק, לחיילי שח”ר אין שום שינוי בגלל שהם לא קשורים לפקודות השילוב הראוי (שזה מה שרוצים לשנות). השינוי יחול רק על חיילים רגילים אנשי קבע וקצינים.

   כ |
   הגב