פרסום ראשון: מה יש לעיריית ירושלים נגד הת”ת של הרב עמרמי?

תלמוד התורה הספרדי של הרב אייל עמרמי בשכונת הר חומה, ‘כאייל תערוג’, בדרך להיסגר – בגלל ביטול רישיון. במכתב לקוני התבשרו ע”י משרד החינוך: “המוסד אינו מתאים לשמש כמוסד חינוכי עקב מצבו הבטיחותי”

תלמוד התורה הספרדי של הרב אייל עמרמי, בשכונת הר חומה בירושלים, נחשב לתלמוד תורה מצליח ביותר. בתלמוד התורה לומדים כ-300 ילדים, והוא נמצא תחת רשת ‘מעיין החינוך התורני’.

כמעט בכל שבוע מגיעים לתלמוד התורה רבנים ידועים, ומתפעלים מרמת הלימודים והידע של הילדים בתלמוד התורה.

אלא שכעת, ככל הנראה הת”ת של הרב עמרמי בדרך להיסגר, אם לא ימצאו לו בקרוב מאד מקום אחר.

הת”ת במיקומו הנוכחי, השבוע

אל ‘אקטואליק’ הגיע מכתב שנשלח למנהל הת”ת על ידי מנכ”ל משרד החינוך, שמואל אבוהב, תחת הכותרת “ביטול הרישיון”.

במכתב כותב אבוהב: “בתוקף סמכותי לפי סעיף 15 א’ לחוק הפיקוח על בתי ספר, הריני מבטל את הרישיון שניתן  לבית ספר ‘כאייל תערוג’ ושתוקפו עד סוף השנה”. תוקף הביטול נכנס השבוע.

בהמשך המכתב כותב אבוהב על סיבת הביטול: “ממונה בטיחות אינו מאפשר רישיון למוסד, מאחר והמוסד אינו מתאים לשמש כמוסד חינוכי עקב מצבו הבטיחותי והמצב הביטחוני”.

בשיחה עם גורמים המוקרבים לתלמוד התורה, הם אומרים ל’אקטואליק’: “יש כאן רדיפה של גורמים בעיריית ירושלים נגד תלמוד התורה. קשה להם עם זה שהציבור החרדי מתגורר בשכונה. אנחנו יודעים שהם אלה שפנו למשרד החינוך נגד הת”ת ולא ממניעים טהורים של דאגה לבטיחות הילדים”.

עוד הוסיפו הגורמים בהנהלה, כי הם “מצפים שהח”כים החרדים וחברי המועצה של ש”ס בעירייה יעזרו לנו. כעת אנחנו עובדים למצוא מקום חלופי מותאם אחר.

“קשה לנו להאמין שהתלמוד תורה ייסגר. אנחנו מקווים שיימצא לו מקום אחר ובמהירות”.

המכתב שקיבל הת”ת ממשרד החינוך

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.