פרסום ראשון: עיריית ת”א תחויב לשלוח פקחים לאכוף שמירת השבת

ניצחון לשומרי השבת בתל אביב: בית המשפט קבע כי עיריית תל אביב תחויב תוך חדש לשלוח פקחים לחנויות הפתוחות בשבת. כל הפרטים

לפני כחצי שנה, התפרסמה החלטת בית המשפט ששורה לעיריית תל-אביב לסגור עסקים בתל-אביב בשבת, לפי חוק עזר עירוני. בית המשפט התיר להשאיר בינתיים רק 160 חנויות פתוחות בשבת מתוך 800 שהיו פתוחות עד אז.

אלא שלטענת העותרים, העירייה סירבה לשלוח פקחים ולחלק דו”חות לחנויות הפתוחות שלא קיבלו היתר.

קובי ברמר, יושב ראש “פורום המכולות והמינימרקטים בישראל” שמאגד מעל 12 אלף בעלי עסקים בישראל, אומר ל’אקטואליק’: “אתמול היה לנו דיון על ביזיון בית משפט, בכך שהעירייה לא אוכפת את ההחלטה. השופט שאל את נציגי עיריית תל אביב: מה קורה עם הפקחים? והנציגים אמרו: אנחנו צריכים עוד חצי שנה להתארגנות.

“אנחנו התנגדנו”, אומר ברמר, והשופט נתן לעיריית תל אביב חודש בלבד להגיש לו תוכנית מה הם מתכוונים לעשות. הוא לא נתן להם אפשרות להגיד שוב שיתנו להם זמן נוסף, מה שעד עכשיו לא היה ניתן”.

עוד מאשים קובי ברמר: “למרות כל הפניות שלנו לאריה דרעי, שר הפנים, להוציא פקחים ליישם את החוק, הוא מתעלם. הוא היה אמור כבר להוציא פקחים ולחייב את העיריות, אבל אריה דרעי כרגיל כרגיל התחמק וברח ולא ענה. לכן היינו חייבים לפנות לבית משפט לגייס את הפקחים, שיפקח על כך”.

עוד זועם ברמר: “החנות שלי נמצאת תחת חרם גדול של צרכנים, שזועמים על המאבק למען השבת, אז בטח שאין לי פרנסה, וכל המאבק הזה תלוי בהלוואות שאני לוקח וכספים שאני מארגן. אני מקווה שבקרוב כמה פוליטיקאים יתעוררו. אם הם יברחו שוב מאחריות בנושא, הם יקבלו את זה בפרצוף בחוק הגיוס, כי הקדוש ברוך הוא לא מוותר והשבת לא מוותרת על זעקתה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.