פרשת “הולילנד בבית שמש”: משה מונטג שוחרר למעצר בית

מונטג יפקיד 75,000 ₪ כערבות, יורחק ל-60 יום מהעירייה ומהגמ”ח המרכזי, וייאסר עליו לצאת מהארץ למשך חצי שנה

אחרי שרוב העצורים מפרשת השחיתות בבית שמש, שכבר זכתה לכינוי “הולילנד בבית שמש”, שוחררו למעצר בית, ואמש שוחרר היזם מסאטמר לייבל וולדמן למעצר בית במשך שבוע, הבוקר החליט בית המשפט לשחרר בתנאים מגבילים למעצר בית את סגן ראש העיר, משה מונטג, אשר לטענת המשטרה הוא החשוד בקבלת תמורה, תמורת הונאה.

מי שעוד ישוחררו היום הם מהנדס העיר ואדם נוסף, מבעלי הקרקע ברחוב שפת אמת, אשר ישוחררו היום בהחלטת ביהמ”ש בתנאים מגבילים הכוללים הפקדות וערבויות גדולות.

כאמור, אמש שוחרר לייבל ולדמן שהקים את קרית יואל בבית שמש.

החשד בגללו נעצרו כל החשודים הוא שולדמן נתן שוחד לאנשי עירייה בכירים בכדי שיקדמו את ההיתר בניה ויהפכו שם את התב”ע למאושרת לבניה.

כזכור, המשטרה פשטה בשבוע שעבר על דירות של בכירים חרדיים בעיריית בית שמש, ביניהם על ביתו של מונטג ששמו אף עלה כמועמד לראשות העיר, עד שירד בסופו של דבר בשל רבני דגל התורה. מונטג היה אמור לצאת באותו לילה לחו”ל עם שורה של אישי ציבור חרדים לביקור בפולין, אך ברגע האחרון, כאמור – נעצר.

יעקב, תושב בית שמש שהיה עד למעצרים, סיפר ל’אקטואליק’: השוטרים הגיעו בשעות הלילה המאוחרות כדי לבצע את המעצרים. אנחנו חשבנו כמו תמיד שמדובר במעצרים של סיקריקים והנטורי קרתא, עד שאחד השכנים כתב באחת מקבוצות הוואצפ מי העצורים והבנו שיש כאן דרמה של ממש. היו הרבה כוחות משטרה, וכנגדם היו גם את הקריאות שאנחנו רגילים לשמוע, ‘נאצים’ וכו'”.

ראש העיר משה אבוטבול מסר: “העיריה סומכת על רשויות החוק שיסיימו את החקירה בהקדם ומקווה ומצפה לחפותם של העצורים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.