פרשת הטרדת עד המדינה: שר המשפטים מכנס מסיבת עיתונאים

פרשת הטרדת עד המדינה שלמה פילבר מסתעפת, ובליכוד טוענים לפגיעה בדמוקרטיה בעקבות החרמת הפלאפונים של יועצי נתניהו, שר המשפטים אמיר אוחנה מהליכוד יכנס היום מסיבת עיתונאים סביב הנושא הזה

אמש נחשף על חקירתם של יועצי ראש הממשלה, ולקיחת המכשירים הניידים שלהם לבדיקה, דבר שעורר סערה בתקשורת הארציתוהביא לביקורת חריפה על הנושא הזה, שר המשפטים אמיר אוחנה יערוך מסיבת עיתונאים מיוחדת הערב בשעה 18:00 בחדר הדיונים של משרד המשפטים ברחוב צאלח א-דין, ירושלים.

אמש פרסמנו כי יונתן אוריך, דובר הליכוד ואחד מיועצי התקשורת הבכירים של נתניהו טוען באמצעות פרקליטתו, במכתב שהיא משגרת ליועמ”ש מנדלבליט כי בהתנהלות חוקרי המשטרה אתמול בחקירתו באזהרה של אוריך בחשד להטרדת עד המדינה שלמה פילבר, ביקשה מאוריך לפתוח את הטלפון הנייד ולעיין בהתכתבות בינו לבין יועץ התקשורת עופר גולן.

החוקרת, כך על פי הטענה, לא ציינה בפניו שיש לו זכות לסרב. הוא איפשר לה והחוקרת מעיינת בהתכתבות ולוקחת את הנייד אל מחוץ לחדר החקירות.
כשחזרה אוריך מבחין, כך על פי פרקליטתו, שעיינה בהתכתבויות נוספות שאינן קשורות לפרשת ההטרדה.
הדברים מגיעים לשיאם כשלטענת אוריך היא מקלידה פרטים ומידע שהיא מוציאה מהמכשיר שלו לקבוצת טלגרם שנקראת “השלמות לתיק 4000”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בטוויטר:‏החרמת הטלפונים של יועצי הקרובים היא פיגוע בדמוקרטיה הישראלית ובזכות לפרטיות שעומדת לכל אזרח.

אנחנו לא חיים במשטר אפל ואסור לנהוג כך. המטרה היא להלך אימים על סביבתי הקרובה ובדרך זו לשלול את יכולתי להגיב למבול ההדלפות הפליליות שנמשך נגדי ללא הפסקה.

למה את זה לא חוקרים?

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.