פרשת וישלח: הסגולה של מנהיג הדור למו"מ עם האויב

על רקע המו"מ לשחרור החטופים: ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן על השליחות של ראש הממשלה מנחם בגין לחמיו מרן הגרא"מ שך בעל אבי עזרי זיע"א ועל הסגולה שהפקיד בידיו של ראש הממשלה של קריאת פרשת וישלח להצלחה במו"מ

ברקע המו"מ והדיונים האינטנסיביים עם המתווכים השונים למען שחרור החטופים, בגליון "דרכי אורה" היו"ל כמדי שבוע מתורתו של ראש הישיבה הגרמ"צ ברגמן מתפרסם השבוע אודות הסגולה של קריאת פרשת וישלח, והשליחות של שלוחא דרבנן הרב שלמה לורנץ זצ"ל שנשלח על ידי ראש הממשלה דאז מנחם בגין, למנהיג הדור מרן הגרא"מ שך זיע"א, ימים ספורים לפני צאתו לארה"ב לפגישה עם נשיא ארה"ב ג'ימי קרטר בנוגע למו"מ שהביא להסכם השלום עם מצרים.

התמלול המלא מתוך העלון "דרכי אורה": "ידוע שהחפץ חיים זצ"ל למד מפרשה זו כמה עצות להשתדל עם נכרים, וגם מו"ח רבינו הגדול זצ"ל הי' לוקח עצות מן המקרא, וגם הי' מחזיק קריאת פרשה זו לסגולה גדולה והי' מייעץ לא' שיש לו דין ודברים עם נכרי בבית משפט וכדו', לומר במוצ"ש שקודם לזה, פרשת וישלח עד חמישי".

ובפעם הראשונה שנסע ראה"מ מ.ב. (מנחם בגין) לאמריקה להיפגש עם הנשיא ק. (קרטר) שלח את ר' שלמה לורינץ לבקש שרבינו הגדול זצ"ל יתפלל שיהא לו הצלחה בענייני הנסיעה, שהי' תלוי בזה כל ההסכמים לשלום שהיו אח"כ עם מצרים והי' נוגע גם לכל המצב של עם ישראל בהמשך השנים עד ימינו, ואמר לו רבינו זצ"ל לומר לראה"מ מ.ב. שקודם הנסיעה יקרא הוא בעצמו את פרשת וישלח מתחילת הפרשה עד חמישי, וזה יועיל בס"ד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *