פרשת ישראל ביתנו מסתעפת: חוקרי המשטרה פשטו על משרדי החטיבה להתיישבות

ח”כ סתיו שפיר: “פעם אחר פעם התרעתי מפני האי-סדרים והשחיתות שעולים מפעילות החטיבה ומניסיונות ההסתרה של התקציבים שלה”

פרשת ישראל ביתנו מסתעפת: חוקרי היחידה הארצית למלחמה בשחיתותובפשע המאורגן (להב 433) פשטו היום (ד’) על משרדי החטיבה להתיישבות שבירושלים – זאת במסגרת פרשת השחיתות המסועפת שבה מעורבים עשרות חשודים ובכירים במפלגת ישראל ביתנו.

מהמקום הוחרמו מסמכים שיכולים לתרום לחקירה. מדובר במשרדים של הסיעה המשותפת בהסתדרות הציונית העולמית של ישראל ביתנו ושל הפועל המזרחי.
החטיבה להתיישבות היא יחידה עצמאית בתוך ההסתדרות הציונית העולמית המשמשת בפועל כזרוע המבצעת של הממשלה בהקמת וביסוס ההתנחלויות וההתיישבויות הכפריות. החטיבה פועלת במימון מלא של ממשלות ישראל.

עוד נודע, כי במסגרת החקירה, דרשה המשטרה מהחשבת הכללית מיכל עבאדי בויאנג’ו, וממשרד האוצר, להמציא לה שורה של מסמכים המתעדים את ההעברות שבוצעו במסגרת אותן פרשיות נחקרות, שבה מעורבת לכאורה סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום.

לעת עתה, אין מעורבים מתוך משרד האוצר שנחקרו באזהרה אודות אותן פעולות פליליות לפי החשד שבוצעו בכספי המדינה, אך עם זאת, אם יתברר כי פעולות אלו אכן מצביעות על קשר כלשהו לגורם או גורמים במשרד האוצר, לא מן הנמנע כי הם יוזמנו למשטרה על מנת למסור עדות בפרשה.

ח”כ סתיו שפיר: “החטיבה העבירה כספים לעמותות פרטיות”

מוקדם יותר היום מסרה המשטרה כי במסגרת חקירת פרשה השחיתות שענייניה חשד לביצוע עבירות שוחד, מרמה, הלבנת הון ועבירות נוספות על ידי שורת בכירים בשירות הציבורי ואחרים, האריך היום בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו של מנכ”ל משרד החקלאות, רמי כהן, עד יום שישי, אז ישוחרר למעצר בית למשך עשרה ימים, ויורחק ל-60 ימים ממשרדו.

בנוסף, שוחרר ראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף, למעצר בית בן חמישה ימים. הוא יורחק מהמועצה למשך 15 ימים. קודם לכן דווח כי בית המשפט שחרר בתנאים מגבילים את שר התיירות לשעבר, סטס מיסז’ניקוב, למעצר בית בן עשרה ימים. כעת נמצאים 11 מחשודי הפרשה במעצר.

“פעם אחר פעם התרעתי מפני האי-סדרים והשחיתות שעולים מפעילות החטיבה ומניסיונות ההסתרה של התקציבים שלה שהובילו ישראל ביתנו בשיתוף עם הבית היהודי”, מסרה ח”כ סתיו שפיר בתגובה לפשיטה על משרדי החטיבה להתיישבות. רק בשבוע שעבר העבירה ועדת הכספים, למורת רוחה של שפיר ושאר החברים באופוזיציה, 130 מיליון שקל לחטיבה להתיישבות.

שפיר הוסיפה כי “המעורבות של החטיבה להתיישבות בפרשת השחיתות הגדולה מוכיחה שוב: כשאין שקיפות, יש שחיתות. בשנה האחרונה אני מנהלת מאבק עיקש לחשיפת האינטרסים הסודיים השולטים בתקציב החטיבה. למרות שהחטיבה ממומנת עד השקל האחרון מכספי המסים של אזרחי ישראל, מסרבים ראשיה – והפוליטיקאים מישראל ביתנו והבית היהודי המגבים אותם – לחשוף מה הם עושים בסכומי העתק המוזרמים אליהם כל שנה. פעם אחר פעם דרשתי בוועדת הכספים לדעת למה מיועדים כספי החטיבה, ופעם אחר פעם זכיתי לתשובות מתחמקות. עכשיו ברור את מי משרתת ההסתרה.

“נוסף על העברת כספים למועצות מקומיות, מהמידע שעלה בידי להשיג בחודשים האחרונים התברר כי החטיבה מזרימה בחשאי עשרות מיליונים לעמותות פרטיות, שרבים מראשיהן מקורבים להנהגת הבית היהודי. בשנה האחרונה הצגתי את הממצאים המטרידים למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיפעלו בנושא בהקדם האפשרי, וזימנתי דיונים בוועדת הכספים ובוועדה לביקורת המדינה בנוכחות אנשי החטיבה והאוצר. לצערי, האוצר גיבה את החטיבה בהסתרת המידע”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.