פתרון או משבר? ה’מועצת’ החסידית מתכנסת בירושלים

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, הפלג החסידי ביהדות התורה, מתכנסת בשעה זו בבית ועד הפועל של אגודת ישראל בירושלים כדי לדון בשאלת ההתמודדות מול חוק הגיוס שעולה מחר על שולחן הכנסת וצפוי להיות מאושר בשבוע הקרוב. בישיבה משתתפים חברי הכנסת של ‘אגודת ישראל’ יחד עם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט נציג הממשלה

מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל, הפלג החסידי ביהדות התורה, מתכנסת בשעה זו בבית ועד הפועל של אגודת ישראל בירושלים כדי לדון בשאלת ההתמודדות מול חוק הגיוס שעולה מחר על שולחן הכנסת וצפוי להיות מאושר בשבוע הקרוב.

במועצה החסידית קיים זעם בעקבות התקפלות חברי הכנסת בפני נתניהו וההסכמה כי חוק הגיוס יעלה לקריאה שלישית לאחר אישור התקציב ולא כפי שהובטח בתחילה כי החוקים יגיעו יחד לאישור בכנסת.

זקן האדמו”רים, האדמו”ר מערלוי משתתף באורח נדיר בישיבה למרות חולשתו, זאת לאחר שנעדר מכמה ישיבות שהתקיימו באחרונה. בישיבה משתתפים גם האדמו”רים מגור, בעלזא, ויז’ניץ, מודז’יץ, סלונים, בויאן וביאלה. האדמו”רים מצאנז וסדיגורא נעדרים מהישיבה.

לישיבה שעיקרה עוסקת בחוק הגיוס הגיעו גם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט ועו”ד יצחק מירון המייצג את ‘יהדות התורה’ בנושא הגיוס מול הממשלה והכנסת. חברי הכנסת של ‘אגודת ישראל’ משתתפים אף הם בישיבה.

במכתב שהועבר במהלך שבוע שעבר לחברי הכנסת של אגודת ישראל קודם פגישת ראשי הסיעות עם נתניהו הבהיר מזכיר מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל בשם האדמו”רים החסידיים כי יש להעביר את חוק הגיוס בקריאה שניה ושלישית לפני ההצבעה על חוק התקציב.

במכתב הבהיר מזכיר מועצת גדולי התורה כי יש לכבד את ההסכם הקואליציוני ולתקן את חוק הגיוס הקיים עוד בטרם יאושר תקציב המדינה בשלוש קריאות.

“לבקשתכם שאלתי את פי גדולי התורה היראה והחסידות חברי מועצת גדולי התורה בקשר לשינוי חוק הגיוס. הננו להודיעכם כי דעתם היא כי הסכמים חייבים לכבד וכי עליכם לעמוד על כך שחוק הגיוס יושלם על ידי שלוש קריאות לפני אישור תקציב המדינה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.