פתרונות אחסון דקורטיביים לילדים

אחד האתגרים העומדים בפני הורים לילדים הקשורים לסידור הבית ועיצוב הוא היכן לאחסן את כל חפציהם של הילדים. בעבר לכל ילד היו צעצועים ספורים באיכות טובה אשר היה מחובר אליהם במיוחד ונשארו איתו במשך שנים מבלי שהחליף אותם. היום המצב שונה- בעידן השפע בו מחירים של צעצועים (במיוחד של צעצועים קטנים) הם זולים יחסית, כמויות המשחקים, הצעצועים, הספרים וכל ה”קשקושים” האחרים שממלאים את חדר הילדים הן עצומות. גם כאשר ההורים טורחים לעשות מדי פעם מיון, עדיין הכמות היא גדולה. עם זאת, היום ישנם לא מעט פתרונות אחסון המהווים חלק בחלתי נפרד מעיצוב החדר.

ניתן למצוא פתרונות אחסון דקורטייביים כגון ספריות לילדים, שידות הכוללות מגירות אחסון ומדפים או רק בצורה שידת מגירות – אלה קיימים במגוון רחב של וריאציות מה שמקשה לעיתים על הבחירה.
ספריות לספרים וחפצי נוי קטנים: ספריות הן אמצעי אחסון מוכר וידוע אשר נעשה בו שימוש כבר במשך שנים. עם זאת, גם בתחום הספריות ישנם חידושים וגיוונים. ישנן ספריות בעלות המראה המסורתי של מדפים מאורכים הבנויים זה על גבי זה. ישנן ספריות אשר מחולקות לתאים א סימטריים כך שמדף יכול להיות בעל אורך מלא או מחולק במקום כלשהו לשני חלקים או יותר. חלוקתם של חלק מהמדפים לתאים בסגנון כוורת הוא מעניין ויכול להפוך את הספריה גם למקום אחסון לחפצי נוי קטנים (או במילים פחות עדינות- ה”קשקושים”) מהם הילדים לא מוכנים בשום אופן להפרד. כך, במדפים השלמים או התאים הגדולים ישנו מקום לספרים ובתאים הקטנים ישנו מקום לחפצי הנוי.
כוורת או קוביות אחסון על הקיר: הקירות הם אזורים שכדאי מאוד לנצל אותם. במיוחד הקיר שמעל שולחן הכתיבה נוח לשמש כאזור אחסון. כך ירד העומס שנמצא על הרצפה. התקינו כוורת או קוביות אחסון בודדות שיכולות אף הן, כמו הספריה הממוקמת על הרצפה, לשמש כמקום אחסון לספרים, מחברות או קישוטים. הן יכולות להיות במגוון צבעים או שניתן לצבוע אותן בכדי להתאימן לצבעי החדר. אם תולים את הקוביות צמודות אחת לשניה ניתן לעשות שימוש גם ב”גג” של הקוביה. הוא יכול להיות מקום אחסון לחפצים קטנים או שאפשר לשים עליו ספרים הנשענים על פאת הקוביה השכנה.
מדף מעל המיטה: קיר המיטה גם הוא חלל שלרוב אינו מנוצל לאחסון אלא נתלות עליו תמונות, מדבקות קיר או קישוטים אחרים. אפשר לתלות מעל המיטה מדף עליו יהיו מונחים חפצים אישיים או קישוטים. כמובן שיש לשים לב שהמדף נתלה כך שלא יהווה גורם מפריע. כדאי לתלות אותו מעל אזור הרגליים ולא מעל הראש ובגובה כזה שהילד יוכל לשבת על המיטה בנוחיות.
ארגזי אחסון בגרסאות שונות:

ישנו היום מבחר עצום של ארגזי אחסון. חלקם משמשים כארגזים בלבד ובחלקם ישנו ניצול של המכסה בתור מושב כך שהארגזים הגדולים יותר משמשים גם ספסל והארגזים הקטנים יותר משמשים גם שרפרף. ארגזי האחסון המשולב בהם מקום ישיבה הוא תחום שמתפתח עוד ועוד. אם תחילה היה מדובר רק על ספסלים בעלי מושב קשיח, היום ישנם ארגזים בעלי מושב מרופד. כך, אם לא יודעים מראש, נראה כי כלל לא מדובר על ארגז אחסון אלא על מושב מרופד. ניתן למצוא ארגזי אחסון שעליהם ציורים מופלאים המהווים חלק חשוב בעיצוב החדר כמקור של צבע ויופי. חשוב שלארגז יהיה מכסה, בין אם זהו מושב ובין אם לא. ללא מכסה הצעצועים וכל תכולת הארגז חשופים ונותנים תחושה של בלגן למרות שהם מרוכזים במקום אחד.
סדרה של מגירות:

ניתן לרכוש בכל חנות לעיצוב הבית רשת של מגירות פלסטיק במחירים נוחים. אמנם המגירות אינן בעלות מראה דקורטיבי במיוחד אלא מראה פשוט אך ניתן לקשט אותן כך שיקבלו מראה מיוחד יותר. ניתן לרכוש גם מגירות העשויות עץ שבהן ישנה השקעה גם במראה אך כאן מדובר כמובן על השקעה רבה באופן משמעותי. כך או כך, המגירות הן נוחות לשימוש. ניתן לחלק אותן לנושאים בכדי שהילדים יתמצאו בהן, ידעו לאן להחזיר כל צעצוע וכך הסדר ישמר (פחות או יותר…)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.