צביעות חרדית או קשר שפוי / אביגדור רבינוביץ’

עם השגרה שחוזרת והחיילים השבים משדה הקרב, נפנה אביגדור רבינוביץ’ ומביט לאחור בגאווה, ויודע שלמרות חילוקי הדיעות במגזרים השונים “יש לנו עם אחד, מאוחד ומיוחד”.

אט אט, ובתקווה לסיום המלחמה, החיילים שבים משדה הקרב, והשגרה שכבר שכחנו לקרוא בשמה, מבצבצת ומתחילה לחזור לחיינו. עם פעמי סיום המלחמה, אני מביט לאחור ורואה עד כמה המלחמה הזאת שינתה את יחסי חרדים – חילונים במדינה.

אמנם גם במלחמות אחרות, כדוגמת מלחמת “עופרת יצוקה” ואחורה במבצע “עמוד ענן”, המגזר החרדי, התגייס למלחמה בצורה כזאת או אחרת, אך עדיין לא הייתה התגייסות מלאה, כדוגמת מבצע “צוק איתן”. המלחמה הזאת, המחישה לנו עד כמה התגייסות החרדים הייתה בצורה מלאה, ומעוררת כבוד. מאנשי שטח שיצאו לחלק ציציות וממתקים, עד התקשורת החרדית שפרסמה, לראשונה, את כל שמות הנופלים ועדכנה על הפרטים המלאים.

בכל מקום שלא הלכת, באוטובוס, בשטיבלעך, ברחובות, כולם דיברו על המלחמה ואיך אנחנו יכולים לעזור לחיילים שם. אפילו בשבת האחרונה, התעורר דיון בשטיבלעך “בית ישראל” באמצע קריאת התורה, האם לומר “מי שברך” לחיילים. כזכור, רק בני המגזר הדתי הוא שקורא את מי שברך לחיילים, החרדים עם כל ההתגייסות הזאת לא אומרים את התפילה למען החיילים. יקראו פרקי תהילים, יעשו עצרת, אבל מי שברך זה מוסכמה שמעטים שוברים.

אבל יש את הזייפנים, עיתון “הפלס” למשל, שמצד אחד זועק להתפלל למען החיילים שנהרגים שם על קידוש השם ממש, ומהצד השני תוקף את החרדים שמתגייסים לצבא וקורא להם קריאות גנאי. אין לי בעיה עם הדעה שחרדים לא צריכים להתגייס, אבל מכאן ועד לקרוא להם בשמות גנאי, ולצעוק “אויי גיועלד”. נו באמת, לפחות אל תשקרו את עצמכם. אתם, אתם הזייפנים שמנסים בכל דרך, להגביה את החומות, ומהצד השני עושים חילול השם בהפגנות אלימות, ומגבים את חבורת “מושכי הזנבות” שלכם. שלא לדבר על חבורה אלימה שעושה הכל (אבל הכל!) ומתנכלת למנהלי השיווק שמפרסמים בעיתון המתחרה. שכחתם את המשפט הפשוט הזה- דרך ארץ קדמה לתורה??!

אבל, לא. לא הם אלה שמובילים קו שפוי במגזר החרדי. הקו השפוי שבשבעת מלחמה מתגייס בצורה מלאה למען החיילים ומעריך כל חייל וחייל שמת על קידוש השם, הקו השפוי שייסע עד קו האש, בכדי להביא עוד קרטון ציציות למענם. הקו השפוי שיודע להעריך גם את החיילים החרדים שנמצאים שם בקו האש.

לאן פנינו מועדות?

כאשר אומרים שעם נמדד בשעת מלחמה ובשעת צרה, אזי בהחלט מובן לאן פנינו מועדות. אם תמיד אמרו שהחרדים מנותקים מהמדינה, המלחמה הזאת הראתה לנו באופן ברור- החרדים רוצים להיות חלק מהמדינה ושותפים לה. ההתגייסות שלנו במלחמה הזאת, המחישה באופן ברור- כי אכן, יש מחלוקת אידאולוגית בין המגזרים השונים, אך, אנחנו חלק אינטגרלי במדינת ישראל.

ואסיים בפסוק לזכר הנופלים הקדושים- “בִּלַּע הַמָּוֶת לָנֶצַח וּמָחָה אֲדֹנָי יְהוִה דִּמְעָה מֵעַל כָּל פָּנִים וְחֶרְפַּת עַמּוֹ יָסִיר מֵעַל כָּל הָאָרֶץ כִּי יְהוָה דִּבֵּר”.

יהי זכרם ברוך.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אהבתי את ההתקפה על צביעותם של הפלס
  אוי זה חזק אוי זה טוב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מרן אסר בכל תוקף להתגייס לנחל החרדי, בערוץ 10 הופיע תחקיר, לאחר שהוכנסו מצלמות נסתרות לשם, והתוצאה הייתה מזעזעת! לחיילים שם ישנן חברות – איסור נידה. והם מחללי שבת בסתר.

  “סורו נא מעל אהלי האנשים הרשעים האלו, פן תספו בכל חטואתם”.

  לפני כמה חודשים, כולם דיברו כך על הגיוס, האם המלחמה הזאת שינתה משהו מהמציאות??

  המלחמה האמיתית בפתח – מלחמת צה”ל בחרדים….

  תלמיד מרן |
  הגב
 3. תמיד ידענו שיש חרדים טיפשים, החידוש הוא שנותנים להם במה לכתוב את הגיגי טפשותם.
  אביגדור! “גם אוויל מחריש, חכם יחשב” חבל שאתה כותב בפומבי, את מה שאין לך למכור.

  יוסי |
  הגב
 4. אהבתי- מושכי הזנבות. צודק בכל מילה. הקו השפוי במגזר החרדי זה אנשים שהתגייסו למען החיילים. וכן, גם לחיילים החרדים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב