צדיק בא לעיר: כך קיבלו בחריש את נשיא האיגוד • גלריה

התפתחותה של הקהילה החרדית בחריש הביאה את הרב שלמה ידידיה זעפראני שליט”א לסיור של חיזוק בעיר • הרב שהה בעיר בשבת, כאשר במהלכה ביקר ונשא דברים בחמישה בתי מדרשות • צפו בתמונות מערב שבת וממוצ”ש

הוא הודה, הוא זיווה, הוא הדרה: עם התרחבות והתבססות קהילות הקודש בצפון הארץ שע”י איגוד “עמלי התורה”, העיר חריש רשמה התפתחות מרשימה, עם בואו של הגאון הגדול רבי שלמה ידידיה זעפראני שליט”א רו”כ ואב”ד כתר תורה ונשיא איגוד עמלי התורה בארה”ק, לשבות בעיר בשבת קודש, מלווה בגאון הגדול רבי רחמים זיאת קצין שליט”א המנהל הרוחני של מוסדות האיגוד והרב שלמה טוויל יו”ר איגוד עמלי התורה.

הרב זעפראני שליט”א בא לשבות בעיר על מנת לחזות מקרוב את התפתחות קהילות האברכים, וכן כדי לחזק ולבסס את מוסדות החינוך לבנים ולבנות שנפתחים לקראת שנת הלימודים הבאה ע”י איגוד עמלי התורה. הרב כיתת את רגליו במהלך השבת “להגדיל תורה” בחמישה בתי מדרשות שונים.

בערש”ק נשא דברים בביהמ”ד “חסדי אבות” בראשות הרה”ג רבי אוריאור בראל שליט”א. במהלך הדברים חיזק מורינו הרב שליט”א את רב ביהמ”ד על עמידתו האיתנה למען קדושת השבת, בהתנגדותו הנחרצת ובמאבקו העיקש כנגד האישור שנתנה העיריה לפתיחת חנויות בשב”ק ח”ו. לאחר סעודת השבת נערך “עונג שבת” ברוב פאר והדר, לכבודה של השבת באולם שע”י בית הכנסת הספרדי המרכזי.

ביום השבת לאחר, תפילת שחרית מרוממת בביהמ”ד “לווית חן”, נערך קידושא רבא, במהלכו נשא הרב שליט”א דברים בחובת ההתעורות לתשובה והתחזקות באמונה בעקבות האסון הנורא שפקד את עם ישראל, עם הסתלקות מ”ה קדושים בהילולא דרשב”י באתרא קדישא מירון. לאחמ”כ מסר מורינו הרב שליט”א שיעור בהלכה בבית המדרש “איגוד בני תורה”, במחלוקת האחרונים האם ציווי שמיטה הוא על הקרקע או על האדם, והנפק”מ למעשה, באדם שהשכיר מחבירו דירה עם גינה, אדם שגר בבניין משותף שבו מעבדים את הגינה בשמיטה.

בצוהרי יום השבת מסר הגאון הגדול רבי רחמים זיאת קצין שליט”א שיעור בחינוך צעירי הצאן, לנשות האברכים. במוצש”ק נפגש מורינו הרב עם מר שלמה פרץ הי”ו נציג ש”ס בעירייה, ונדבר עימו על הזכות והחובה שלו כאיש ציבור, להיות לעזר לתלמוד תורה מפואר כזה.

מורינו הרב שליט”א הביע את התפעלותו מהתפתחות הקהילות, ושיבח את ידי העוסקים במלאכה שטרחו ועמלו בארגון השבת, ובמיוחד את האברך החשוב הרב שלמה יפרח שליט”א, שיזם את כל מהלך ההתקשרות עם איגוד עמלי התורה, ומשקיע רבות למען הגדלת התורה בעיר ובהקמת מוסדות החינוך, וכ”כ את נשיא מוסדות חסדי שמעון הרב דוד פרטוש שליט”א שנטל על עצמו את העול להקמת הגנים והת”ת.

מטעם האיגוד נמס כי “אנו שמחים להודיע לציבור כי בעזה”י עם איכלוס שכונת ייפתח “בית הכנסת ובית המדרש חניכי הישיבות”, בית המדרש ינוהל ביד רמה ע”י הגבאים שליט”א ובהכוונת “איגוד עמלי התורה” שידם רב להם בביסוס קהילות ובתי מדרש על הצד היותר טוב.

צפו בתיעוד מהסיור ומהכינוס שתיעד הצלם קובי הרשברג (הר צבי)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.