צדק הסטורי: המערכת הפוליטית מגיבה לחיסול קונטאר

לאחר חיסולו של רב המרצחים סמיר קונטאר הלילה, התאחדו במערכת הפוליטית לשבח את החיסול, כאשר חברי כנסת מימין ומשמאל מפרסמים הודעות תמיכה במעשה {כן יאבדו}

לאחר שסמיר קונטאר, רב המרצחים הלבנוני ומי שטבח בבני משפחת הרן לפני 36 שנים ושוחרר במסגרת העסקה להשבת גופותיהם של אהוד גולדווסר ואלדד רגב ב-2008, חוסל הלילה בתקיפת חיל האויר בפרבר של דמשק, יצאו הפוליטיקאים מימין ומשמאל ברגע נדיר של אחדות לשבח את המעשה.

יו”ר המחנה הציוני, ח”כ יצחק הרצוג, אמר: “אני מחזק את אמירתה של סמדר הרן היקרה: חיסול קונטאר – צדק היסטורי. הוא היה טרוריסט שלא זנח ליום אחד את דרך הטרור והרצח. האיזור בטוח יותר בלעדיו”.

יו”ר ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן אמר: “יש לברך את מי שעשה את המלאכה. מגיע להם ברכה מכל עם ישראל. בשבע השנים מאז השתחרר מהכלא הישראלי – סמיר קונטאר לא נח לרגע ופעל נגד מדינת ישראל”.

ח”כ אלוף במילואים איל בן ראובן מהמחנה הציוני אמר: “גורמי צה”ל, המודיעין וחיל האוויר ונוספים ראויים לכל שבח לאחר שעל פי מקורות זרים חיסלו הבוקר את סמיר קונטר ובכיר חיזבאללה נוסף במבצע מורכב ומסובך. קונטר, רוצח נתעב שרצח בדם קר את משפחת הרן בעבר. לאחר שחרורו בעסקת רגב-גולדווסר המשיך לפעול במסגרת חיזבאללה, תוך שהוא מקים תשתיות טרור ברמת הגולן הסורית, נגד מדינת ישראל. מהיכרותנו את חיזבאללה אין ספק שצה”ל נערך לאפשרות של תגובת הארגון, סביר להניח שתגובה, אם תהיה, תהיה מדודה ושלא על מנת להבעיר את האזור למערכה כוללת”.

אל”מ במיל’ ח”כ מוטי יוגב מהבית היהודי, בירך אף הוא על החיסול: “כן יאבדו כל אויבך השם. בתודה והערכה למי שפעלו לחיסולו של סמיר קונטאר וראשי מחבלים נוספים על סגירת החשבון ברציחתם של דני ושתי בנות משפחת הרן ושני שוטרים בפיגוע בנהריה ומניעת פיגועים עתידיים”.

ח”כ קסניה סבטלובה, לה תואר לענייני האיסלאם והמזרח התיכון אמרה בתגובה: “סמיר קונטאר היה רב מרצחים, שסימל בשביל רבים מצעירי החזבאללה את הניצחון האפשרי על ישראל”, היא סיפרה: “בזמן ביקורי בלבנון כאשר סיקרתי ב 2005 ונ2006 את אביב הארזים ואת הנסיגה של הכוחות הסוריים מלבנון, ראיתי שתמונותיו נתלו בכל מקום בכמות שעוברת את זאת תמונות חסן נסראללה. הוא ביצע פיגוע מחריד ואחרי שהשתחרר לא הביע חרטה ואף סיפר בטלויזיה הלבנונית איך נאבק בגבורה ב״ציונים”. החיסול של קונטאר הגיע בנקודה כואבת בשביל חזבאללה שאיבדה רק בחודש האחרון 96 פעילים ובכירים בסוריה”.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.