צה”ל והמשטרה הודיעו: חוזרים לשגרה מתוחה

אחרי 36 שעות של לחימה – משטרת ישראל הודיעה שהיא ממשיכה בפעילות בכוחות מתוגברים, בשעות הצהרים צפויה חזרה לשגרת פעילות. בצה”ל הודיעו שחוזרים לשגרה למעט הלימודים במוסדות החינוך

מפקד מחוז דרום, ניצב יורם סופר, הנחה בסיום הערכת מצב שהסתיימה זה עתה על המשך פעילות ופריסה של השוטרים, הלוחמים והחבלנים בכוחות מתוגברים ומעבר ממערך חירום לשגרה בשעות הצהרים.

במהלך 36 השעות האחרונות תגברה המשטרה את כוחותיה בדרום וזאת לצורך מימוש אחריותה וביצוע כלל משימותיה ואלה פעלו במהלך כל השעות במטרה לשרת ולהגן על כלל אזרחי מדינת ישראל.

חבלני המשטרה טיפלו בימים אלה במספר זירות בהן אותרו נפילות.
לצדם פעלו שוטרי הסיור בשמירה ואבטחת הזירות וכלל השוטרים נתנו מענה לאירועי השגרה.

היערכות המשטרה כפי שנעשה ביומיים האחרונים לצד נקיטת אמצעי זהירות והישמעות להנחיות כוחות הביטחון הִיווּ תנאים הכרחיים לצמצום סיכויי ההיפגעות של האזרחים.

אנו קוראים לציבור לשים לב לכל חפץ חשוד ולדווח למוקד 100 ולהותיר את הטיפול בידי שוטרים וחבלני המשטרה. בנוסף נבקש לחדד פנייתנו לציבור החקלאים והמטיילים בכל הנוגע למשמעת אזרחית מצילת חיים באיתור פריטים במרחבים הפתוחים.

דובר צה”ל מסר כי “לאחר הערכת מצב מחודשת בפיקוד העורף ועל מנת לאפשר חזרה הדרגתית לשגרה, הוחלט כי ניתן לצאת לעבודה ואין מגבלה על קיום התכנסויות ואירועים ברשויות: אשקלון, נתיבות, שדרות, מועצה אזורית חוף אשקלון, מועצה אזורית אשכול, מועצה אזורית שדות הנגב ומועצה אזורית שער הנגב. נדגיש כי פעילויות חינוכיות לא יתקיימו בשלב זה.

צילום: דוברות המשטרה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.