הצוואה שהוגשמה בזכות ברור היהדות

צוואתה האחרונה של אישה ממעלות הוגשמה בזכות מוקד ברור היהדות של בתי הדין הרבניים

מעשה באישה מצפון הארץ שנפטרה בגיל 43 ממחלה, ובקשתה האחרונה הייתה להיקבר בקבר ישראל למרות שהיא וילדיה אינם רשומים במשרד הפנים כיהודים. המסמכים שהיו ברשותה והועברו למחלקת ברור היהדות בהנהלת בתי הדין הרבניים לא אפשרו את אישורם שכן התעודות היו מחודשות ולא מקוריות.

בימים האחרונים הגיעה שיחת טלפון לעדן קאקון במוקד ברור היהדות בהנהלת בתי הדין הרבניים. קאקון התרגשה מהסיפור וביקשה את כל המסמכים שברשות המשפחה על מנת לנסות ולסייע.

באמצעות תחקיר ומאמצים רבים, הצליחה חברת הנפטרת למסור בין היתר תמונות של בית העלמין היהודי ברוסיה יחד עם קברי הוריה של האישה. מברר היהדות של הנהלת בתי הדין הרבניים הרב זלמן לישנסקי ערב את ארגון ‘שורשים’ המפעיל רשת מסועפת של נציגויות בחו”ל. החוקרים ביצעו בדיקות עומק בארכיונים היהודיים ברוסיה והצליחו להביא הוכחות לכך שהאישה יהודייה – בת לשני הורים יהודים.

אלא שכאן היה צורך לאשר את קבורתה בחלקת ישראל מול החברה קדישא של העיר מעלות מקום מגוריה של הנפטרת. מוקד ברור היהדות של הנהלת בתי הדין הרבניים המשיך את פעילותו מול הרשויות ואנשי החברה קדישה עד שסופו של דבר התקבל האישור לקבור את הנפטרת בקבר ישראל כדן וכדין. הלווייתה תערך היום בשעה 14:00 בצהריים והיא תובא לקבורה בקבר ישראל כפי שביקשה לפני מותה.

יש לציין כי באמצעות ברור היהדות שני ילדיה של האישה שהיו רשומים כלא יהודיים – יוכרו כיהודים ויוכלו להינשא כדת משה וישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.