צועק ומאיים: הכירו את “טראמפ הטברייני”

“את ביזונית צעירה בתקשורת, ואתה תקבל ממני תביעת דיבה”: כך הגיב ראש עיריית טבריה הנבחר, רון קובי, לתחקיר כאן חדשות. ראש העיר החדש של טבריה עוד לא התחיל לעבוד וכבר מעורר שערוריות. צפו

“את ביזונית צעירה בתקשורת, ואתה תקבל ממני תביעת דיבה”: כך הגיב ראש עיריית טבריה הנבחר, רון קובי, לתחקיר כאן חדשות. הכתבת שניסתה לדלות ממנו מידע נדחתה בבוז על ידי ראש העיר שמגדיר את עצמו כטראמפ של טבריה.  הכתבה המלאה תשודר הערב ב-20:00 בכאן חדשות.

רון קובי, ראש הנבחר של טבריה איים בראיון לגלי צה”ל כי יבלום את התפתחות החרדים בעיר: “אני רוצה שהחרדים ימשיכו להתפתח – מחוץ לטבריה”, אמר קובי, כיום החרדים בעיר הם 22%, אסור שיגיעו ל-30%”, הזהיר ראש העיר החדש בהצהרה עם ניחוח אנטישמי.

יו”ר סיעת יהדות התורה ח”כ מוזס מסר בתגובה על דברי ההסתה של רון קובי: “דבריך הם בושה! טבריה היתה חרדית עוד לפני שנולדת! גדולי הרבנים חיו בה! האם היית מעז להתבטא כך על אתיופים או על רוסים? דבריך הם אנטישמיים”.

 

רון קובי ניצח בבחירות בטבריה אחרי שקיבל 45.3% מהקולות. כך עולה מספירת 84% מהקלפיות. דודיק אזולאי הגיע למקום השני עם 24.5%, יוסי בן דוד, ראש העיר המכהן, קיבל 22.9% וציון פיניאן עם 5.2%.

שלטי ההסתה של רון קובי

בעבר התעמת קובי עם החרדים בעיר ויזם מספר פרובקציות כנגד החרדים.

בעבר התבטא הצדיק המקובל מטבריה הרב דב קוק כי אם יחטוף ח”ו התקף לב זה יהיה בגלל פעילותו האנטי דתית של רון קובי. “רון קובי גורם לי כל יום חשש התקף לב, כנראה הוא רוצה שאני ימות”.

“אם אני ימות בגללו ויהיה לי התקף לב, תדעו לכם שבשמים אני לא ישתוק, אני ידבר גם שם בשמים – ובשמים זה יפעל”, אמר הרב.

לאחר מכן יוצא הרב קוק בסרטון הבהרה בו הוא קורא לציבור שלא להתנכל לקובי שפועל כנגד הציבור החרדי בעיר. “אסור להרים עליו אצבע”, ומי שירים אצבע הוא לא יהודי”.

צפו בסרטון

כזכור, לפני כמה חודשים נשרפו רכביו של רון קובי, שווים של הרכבים נאמדים בסך כמיליון שקלים. המשטרה בודקת וחוקרת אודות נסיבות השריפה.

קובי ידוע כמי שמסית בשנים האחרונות נגד “התחרדות” טבריה. לאחרונה ערך בעיצומה של שבת, שידור חי בפייסבוק, ממקום הימצאם של חסידי קרלין בשבת ההתחזקות בעיר. בשבת האחרונה ערך שידור חי נוסף, הפעם ממקום ההפגנה ליד הר נוף נגד שר הפנים אריה דרעי.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.