צפו בשידור החוזר: אלפי מפגיני ימין הפגינו בתל אביב נגד ממשלת בנט

מעל 10 אלף איש הפגינו הערב (שלישי) בכיכר הבימה בתל אביב כנגד ממשלת בנט וקראו “להרעיד את הכיכרות במטרה להפיל את הממשלה”. צפו בשידור החוזר

מעל 10 אלף איש הפגינו הערב בכיכר הבימה בתל-אביב, בהמשך למאבק על הפגיעה בזהותה היהודית של מדינת ישראל ובעניין הקשרים בין אנשי רע”מ לחמאס, העצרת אורגנה על ידי מטה המאבק הלאומי ובשיתוף תנועת ה”הקו האדום”. למקום הגיעו עשרות חברי כנסת מהימין, אישי ציבור, רבנים, פעילי ימין ומשפחות שכולות.

העצרת התקיימה בין היתר כאות מחאה, על הקשרים שנחשפו בשבועות האחרונים בממשלת ישראל, בין אנשי רע”מ לחמאס בעזה, נתלים בימים אלה דגלי ישראל בהם מופיע לצד המגן דוד – סמל הסהר המוסלמי, במספר מוקדים ובהם: אזור מועצת בקעת הירדן, שער שכם ועיר לוד.

במהלך העצרת חולקו סרטים כחולים למפגינים, בדומה לסרטים הכתומים שחולקו במחאת ההתנתקות. מהמארגנים נמסר כי בחודשים הקרובים יחולקו מיליוני סרטים כחולים לישראלים בכל רחבי הארץ.

ממארגני העצרת נאמר: “הציבור הרחב הצביע ברגליים. רבבות הגיעו להזדהות עם המאבק ולמחות נגד התנהלותה של ממשלת ישראל. הממשלה שוכחת שאנחנו מדינה יהודית ודמוקרטית, שאבות אבותינו נלחמו להקימה, וכיום היא בפעולותיה מנסה לטשטש את זהותה. אין לגיטימיות לממשלה הזאת ואנחנו לא מקבלים אותה. אנחנו נמשיך להיאבק כדי שמדינת ישראל תישאר מדינה יהודית”.

אל העצרת הגיעו רבנים, מצביעי ימינה, חברי כנסת פעילי ימין ומשפחות שכולות, שהביעו מחאה גם על השותפות של מפלגת רע”מ בממשלת בנט-לפיד.

המפגינים מחזיקים שלטים עליהם התנוסס הכיתוב: “ממשלה יהודית במדינה יהודית”, “ביבי המלך”, “בנט מסוכן לישראל”, ו”הצילו – תינוק מגודל מנהל את המדינה”.

ח”כ שלמה קרעי אמר בהפגנה, “כמה טוב לחיות במדינה יהודית. מדינתו של העם היהודי. כמה נוח להיות חילוני או מסורתי ולדעת שאתה בטוח בארצך. שבכל מקום תמצא כשר, ותרגיש את השבת, ואת היהדות. הזהות שלך מלווה אותך לאורך כל חייך וילדיך יכולים להתחתן בלי חשש מהתבוללות כמעט, בחתונה יהודית לפי מסורת ישראל”.

“לצערנו, קמו עלינו לכלותינו. חבורה שבזה לכל זה. שמואסת בכל דבר שריח מסורת ויהדות נודף ממנו. בשם ערכים אוניברסליים הם רוצים לנתק את הקשר בן אלפי השנים, של העם היהודי לאלוהיו ולמורשתו.
זו המלחמה הקשה ביותר. בשביל כסא, בשביל ג׳וב, הם מוכנים להרוס במו ידיהם את הזהות היהודית שהיא היא, החוסן הלאומי שלנו”, הוסיף קרעי.

הוא המשיך: “אבל אנחנו כאן עם ראש יהודי מורם. לא תעזור להם מערכת משפט מושחתת, לא יעזרו להם חוטי קנבס גסים לתפירת תיקים, לא יעזרו להם חוקים אנטי דמוקרטיים וסתימת פיות וגם לא תקשורת מגוייסת. אנחנו כאן במלחמת עצמאות מחודשת על ריבונותנו בארץ הזו ועל זהותו של העם הזה במולדתו”.

ח”כ גלית דיסטל אטבריאן נאמה, “אני רוצה להגיד תודה לציבור הכיפות הסרוגות. אני רוצה להגיד לאיילת ולנפתלי, אף אחד לא יצליח להפריד את הברית של המסורתיים והדתיים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.