צפו: העימות הסוער בין מקרון ללה -פן (וידאו)

יומיים להכרעה בצרפת – מיליוני צרפתים צפו אמש בעימות האחרון והדרמטי בין עמנואל מקרון למרין לה-פן. צפו

יומיים להכרעה בצרפת – מיליוני צרפתים צפו אמש בעימות האחרון והדרמטי בין עמנואל מקרון למרין לה-פן. החרבות נשלפו מהר: לה פן האשימה את מקרון שהוא מתרפס בפני אירופה וחסר ניסיון בטחוני; מקרון השיב שהציבור לא קונה את השקרים שלה ושהיא תוביל לאסון כלכלי

העימות הטלוויזיוני בן שעתיים ועשרים דקות היה ניסיון אחרון לשכנע את המצביעים לעבור לצד השני.

העימות הפך לזירת התגוששות בין שני המועמדים, שירדו לא פעם לפסים אישיים. במהלך העימות כינה מקרון את לה פן “טפילה” ו”שקרנית”, ואילו היא כינתה אותו “בנקאי מגוחך”, ועקצה אותו : “אתה צעיר מבחוץ אבל זקן מבפנים”.

לה פן  תקפה את מקרון על איום הטרור האסלאמי  ואמרה הוא “אדיש לגמרי” להתמודדות עם בעיית האסלאם הקיצני וכי “צריך למגר את האידאולוגיה הקיצונית במדינה. אתה לא תעשה את זה”, הטיחה בו. “אתה מחכה לפיגוע הבא במקום למנוע אותו. אני לא אחכה. אתה שותף של הטרור האסלאמי”.

מנגד, מקרון השיב מצדו למועמדת הימין הקיצוני כי “קיצונים ניזונים מהפלגנות שאת מביאה עמך ומקווים שתביאי למלחמת אזרחים”, וציין כי ארגוני טרור ברחבי העולם טענו שניצחון של לה פן בבחירות יעצימו אותם. לאחר מכן טען שלמרות הטענות איום הטרור דווקא נמצא בראש סדר העדיפויות שלו. “אני אנהל מאבק בטרור האסלאמי בכל הרמות”, טען. לאחר מכן קרא לשפר את המודיעין הצרפתי ולהציב יותר שוטרים חמושים ברחובות שיתנו מענה לאיומים על הרפובליקה.

 

לה פן לא חזרה בה מטענתה שצרפת אינה אחראית לגירוש יהודי צרפת בשואה. “צרפת הייתה בלונדון ולא הייתה שותפה לזוועה הזאת. זה היה משטר וישי שהיה אחראי”, אמרה בעימות.  בתגובה מקרון השיב  שהיא פוגעת בקהילה היהודית ושהנשיא לשעבר ז’אק שיראק כבר הכיר באחריותה ההיסטורית של צרפת לגירוש היהודים, אך לה פן לא חזרה בה ואמרה ש”מבחינה משפטית צרפת לא הייתה אחראית, זה היה משטר וישי”.

סקר שמתפרסם היום בצרפת  מלמד  כי 62% מהצרפתים יצביעו למקרון שמצטייר כיאיר לפיד של הצרפתיים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.