צפו: הראיון שדרעי רוצה שתראו (וידאו)

השר אריה דרעי התראיין לראשונה ליעקב אילון בוואלה. כנראה שהראיון היה מצויין לטעמו, ולכן ביקש מהגולשים: “ראיון שלי בוואלה נשאלתי על הכל ועניתי על הכל. מי מתאים ביותר להיות רה”מ כרגע? אין אמלק ואין ספוילרים, צפו עד הסוף”. צפו גם בראיון {דרעי בראיון ליעקב אילון}

ראיון שלי היום בוואלה נשאלתי על הכל ועניתי על הכל. מי מתאים ביותר להיות רה"מ כרגע? אין אמלק ואין ספוילרים, צפו עד הסוף.

‎Posted by ‎אריה מכלוף דרעי Arye Machlouf Dery‎ on‎ חמישי 2 פברואר 2017

על החקירות נגד רה”מ: “יש פה מצב מאוד מאוד מאוד לא תקין. כשהיועמ”ש, המשטרה והפרקליטות רוצים לחקור – תנו להם לחקור. וזה לא מה שאני רואה בתקשורת בחודשים האחרונים. תבין, כבר לא מעניין אותם אם יהיה כתב אישום או לא – כבר יש דרישה לפטר את ראש הממשלה או שהוא יתפטר ‘מבחינה ציבורית’. מה זה ‘מבחינה ציבורית’ תסביר לי? יש חוק, החוק הוא המסגרת. הרי יש דברים שאני עושה שלא מוצאים חן בעיניך, ויש דברים שאתה עושה שלא מוצאים חן בעיני. עם כל הכבוד, מבחינה ציבורית הולכים לקלפי פעם ב-4 שנים והציבור מחליט. מי מחליט מהו הציבור? מי זה ‘הציבור הנאור’? מי זה ‘הציבור שמחליט משהו אחר’? יש בחירות. מפילים ממשלה ומחליפים ממשלה בבחירות לא בחקירות ולא בכותרות עם כל הכבוד”.

“אני מעריך שמהשיחות עם נוני מוזס לא ייצא כתב אישום. יושבים שני אנשים, עם אגו קצת גדול, ועם תחושה של יריבות ואפילו קצת מעבר ליריבות, והם מוכרים אחד לשני בלופים. ראש הממשלה מדבר כאילו לצמצם את ישראל היום ומפרק ממשלה בגלל ישראל היום, נוני מבטיח לו את כל הכתבות הכי יפות וכל יום שוחטים את ראש הממשלה שם. עזוב, אף אחד מהם לא התכוון. מזה לא מוציאים כתב אישום. זה טוב בשביל תוכניות טלוויזיה וכותרות, אבל על זה לא מגישים כתב אישום לא נגד נוני מוזס ולא נגד ראש הממשלה”.

על פרשת המתנות שקיבל לכאורה נתניהו מאנשי עסקים. “העובדות פחות או יותר מוסכמות ועכשיו צריך לתת פרשנות משפטית. למה מפעילים כזה לחץ גדול על היועץ המשפטי? אני לא אוהב את זה. ולכן אני אומר שהקואליציה הזאת, להבדיל מהקואליציה הקודמת, תיתן גיבוי לראש הממשלה כל עוד החוק מאפשר לנו. יש לי הערכה שלא ייצא מזה כתב אישום. בפורום פוליטי של ש”ס אמרתי להם לעבוד כרגיל. אין בחירות, אין היערכות לבחירות וזה לא על סדר היום שלנו היום”.

על הביקורת הציבורית על הנהנתנות של ראש הממשלה, של “הסיגרים והשמפניה הוורודה” – הוא נגד אבל מסרב לבקר אותו, ואף יוצא להגנתו. “זה לא מעניין אם זה מטריד אותי או לא. מטרידים אותי דברים אחרים. כיהודי דתי הייתי רוצה שראש הממשלה יניח תפילין כל יום, ואני כועס כשאני רואה אותו אוכל במסעדות לא כשרות. אז מה, הוא לא ראש הממשלה שלי? במערכת הפוליטית של היום אין טוב ממנו לביטחון ישראל ולאינטרסים של מדינת ישראל. ואני יכול להעיד שהוא מקבל החלטות אמיתיות לטובת עם ישראל”.

על היחס ללפיד. “אין בחירות ישירות לראשות הממשלה, יש מבנה קואליציוני וצריך להביא 61 מנדטים שימליצו עליך לנשיא. בכל הסקרים שהתפרסמו עד עכשיו, גם הקשים ביותר לליכוד, עדיין המחנה שלנו נשאר 64-65 מנדטים. אני מבטיח לך שאני יכול לקבל מיאיר לפיד יותר ממה שאני מקבל מנתניהו, יש לי הרבה בעיות עם הליכוד. אבל הליכוד מייצג את הציבור המסורתי. יש לי הרבה חיבורים עם הליכוד גם בנושאים מדיניים וגם בנושאיים מסורתיים וגם בנושאים אחרים. אני לא שוכח מה לפיד עשה בממשלה, הוא ניסה למחוק כל הישג שקשור לחינוך, או למסורת או לסטטוס קוו. אנחנו לא נהיה אלה שנביא לו את ה-61 מנדטים, אנחנו נמשיך להמליץ לנשיא על ביבי נתניהו”.

על השבת והסמכויות. “השבת הוא יום מנוחה. לכל המדינות המתוקנות בעולם יש יום אחד בשבוע שהוא יום מנוחה טוטאלי ולמה זה? כי אנחנו לא עבדים. עם ישראל שהוא עם יהודי קבע שיום השבת הוא יום המנוחה שלו. יש כאן איזושהי כפייה כלפי עסקים, שאומרים להם ‘אם אתם לא תפתחו בשבת, אתם לא תוכלו להתפרנס’. חוק העזר של עיריית תל אביב הוא בעצם ‘חוק הסדרה’. היו שנים שהיו עסקים שעברו על החוק ופתחו בשבת, ובדיוק כמו בעמונה החליטו להסדיר ולעשות חוק עזר. זה נמצא על שולחני, וביקשתי מבית המשפט 60 יום. אני אזמין את הסוחרים ואת ראש עיריית תל אביב. אני הייתי מאוד רוצה לא להיות בסיטואציה הזאת. זה לא קל. לא ביקשתי את הסמכות ולא רדפתי אחרי זה. עשיתי הכל כדי שהממשלה תכריע”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אחרי ראיון הבצל, צריך להיות נאיבי בצורה מעוותת להאמין למילה אחת של הדרק הזה.

    תלמיד מרן |
    הגב