התחקיר שמסעיר את המדינה (וידאו)

מדוע אוספים שוברים שתיקה מידע מסווג על צה”ל? תיעוד בלעדי שחשף חדשות 2 מעורר סימני שאלה על פעילות הארגון שמנסה לתעד פעילות בעייתית של צה”ל כלפי אוכלוסייה אזרחית, אבל בפועל גם אוסף חומר מבצעי מסווג שעלול לעלות בחיי אדם {צפו בתחקיר המלא}

מדוע אוספים שוברים שתיקה מידע מסווג על צה”ל? תיעוד בלעדי מעורר סימני שאלה על הפעילות של ארגון שוברים שתיקה. הארגון מנסה לתעד פעילות בעייתית של צה”ל כלפי אוכלוסייה אזרחית, אבל בפועל גם אוסף חומר מבצעי מסווג.

שר הביטחון משה יעלון מורה לפני זמן קצר לפרקליט הצבאי הראשי, למשטרה הצבאית ולמחלקת ביטחון המידע של צה”ל לפתוח בחקירה לבדיקת התופעה, בעקבות התחקיר.

שרת המשפטים איילת שקד מגיבה הבוקר (שישי) בחריפות על התחקיר, “אני סמוכה ובטוחה כי רשויות האכיפה יבחנו את המשמעויות של הדברים שהוצגו בתחקיר, ויבדקו האם יש היבטים פליליים בפעולתה של העמותה וכן יבצעו חקירת עומד באשר לגישה לחומרים רגישים אלו”

עוד כותבת שקד: “חמור ביותר שארגון נוטל לעצמו סמכויות איסוף מודיעין טקטי על פעילות מבצעית של יחידות צה”ל השונות, וכל זאת תוך כדי ניצול חיילים על ידי שאלות המוצגות כתמימות”, המשיכה שקד, “ברור לכל רואה ושומע כי מי שאוסף מידע מסוג זה מנסה לפגוע במדינתו באמצעים לא כשרים, באופן שיכול אפילו להזכיר פעולות ריגול”.

צפו בתחקיר המלא (באדיבות רשת)

רה”מ נתניהו הגיב כבר אמש בחריפות לתחקיר, בתגובתו בדף הפייסבוק כתב ראש הממשלה: “ארגון שוברים שתיקה חצה קו אדום נוסף, כך על-פי התחקיר הערב בערוץ 2. גופי החקירה הביטחוניים בודקים את הנושא”.

מנכ”לית “שוברים שתיקה” הגיבה אמש באולפן חדשות 2 לתחקיר על שיטות הפעולה של הארגון, בו נחשף איסוף מידע מסווג. “מטרתנו לאסוף מידע מחיילים ולפרסמו, בצמוד להנחיות הצנזורה”.

נובק מאשימה “האינטרסים של ‘עד כאן’ ברורים, והם פועלים להשתיק את מי שמבקר את הכיבוש”.

צפו בתגובה ראשונה של מנכ”לית הארגון יולי נובק (באדיבות רשת)

גם תגובות חריפות במיוחד מכיון האופוזיציה והשמאל: חבר הכנסת איתן כבל (המחנה הציוני) אמר בתגובה לתחקיר כי “מדובר בחציית קו אדום שאסור לעבור אותו, אלו ממצאים חמורים מאוד המצביעים על איסוף שיטתי של עדויות נגד צה”ל, נגד המדינה, נגדנו”.

חה”כ איציק שמולי ממפלגתו של כבל אמר “הארגון חצה כבר מזמן את הגבול שבין ביקורת לגיטימית ובין פעילות הרסנית של השחרת פני ישראל בעולם ועכשיו ככל הנראה גם עיסוק בפעילות שעלולה לפגוע בביטחונה. החבר’ה האלה איבדו את הזכות להגיד משהו בשם המוסר”.

יו”ר יש עתיד חבר הכנסת יאיר לפיד הגיב גם הוא בחריפות, והאשים כי “הארגון חותר תחת מדינת ישראל וגורם לה נזק כבד מאוד מבפנים ומבחוץ. בזמן שמדינת ישראל נאבקת מול גל טרור לוקח ארגון שוברים שתיקה מידע ומשתמש בו נגד המדינה. מדינת ישראל צריכה לעשות הכל כדי להגן על חייליה – זה ארגון שאין לו שום זכות קיום במדינה שנלחמת יום יום בטרור למען בטחון אזרחיה”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שאלה פשוטה מדוע אירגון שוברים שתיקה לא מוכרז כארגון טרור וכל החברים בו מוצאים להורג בשמחה רבה ,מוותלבוגדים.

    ש.פ |
    הגב