צפו: רבנים בעדה במתקפה על הרב ברלנד (וידאו)

בשבוע האחרון התקיימו עוד כנסים בהשתתפות רבנים ואישי ציבור מהעדה החרדית ובהם משפיעי ברסלב שביקשו להוקיע ולמחות כנגד מעשיו של הרב אליעזר ברלנד. צפו { “צריך לנדות אותו”}

כנסי המחאה כנגד רבה של קהילת שובו בנים הרב אליעזר ברלנד, ממשיכים לעורר הדים רבים בציבור החרדי.

בשבוע האחרון התקיימו עוד כנסים בהשתתפות רבנים ואישי ציבור מהעדה החרדית ובהם משפיעי ברסלב שביקשו להוקיע ולמחות כנגד מעשיו.

בכינוס שנערך בבית שמש, השתתפו  הגאון הרב יהושע רוזנברגר, חבר בד”ץ העדה החרדית ורב שכונת רמת בית שמש ב’. הגאון החסיד הרב משה קרמר, מגדולי זקני רבני ברסלב וחבר הנהלת העדה החרדית בירושלים. הגאון הגדול הרב נתן קופשיץ, רב שכונת נחלה ומנוחה בבית שמש ומגדולי פוסקי הדור.

חבר הבדץ תקף את הרב ברלנד “צריך לנדות אותו עד שיירד מכלל ישראל, מבקשים מהבדץ שיסכימו להתעסק בתיק הזה, זו חובה שרובצת על כולם ובערת הרע מקרבך, הוא רשע ומטמא שהכשיל מאות יהודים שמאמינים בו ואסור לשתוק, על ברסלב מוטלת אחריות יותר גדולה. חבר הבדץ פנה לר’ משה קרמר חבר הבד”צ: “ר’ משה אל תפחדו ממנו”.

המשפיע בברסלב ר’ משה קרמר חבר הבד”צ תיאר בפני המשתתפים את שיטת הרב ברלנד: “בצדקות שלו הוא קנה את הציבור, הוא סיבב את עצמו עם צדקות, כדי לחפות על הרשעות שלו, הוא לא היה אף פעם צדיק, הוא נכנס דווקא ומתערבב בתוך הקדושה, מהצדקות שלו סובלים עד היום”.

“חמי אמר עליו שהוא טמא ומטומא ושאסור לעמוד בד’ אמותיו ופעם הוא רצה לקלקל איזה שידוך”, כך במילים חריפות תקף הגר”נ קופשיץ  את הרב ברלנד, “שאלתי את גיסי לגבי האמירה הזאת, וסיפר לי שחמי אמר לחמותי שהוא לא ערליכער, הוא לא היה אף פעם צדיק, הוא התלבש באיצטלא של צדיק, כי איך ייתכן שצדיק כזה יעשה כאלה עבירות, רק הוא ניצל את הדברים העדינים ביותר של ברסלב, וייצר מסביבו חומה, וכבר ראו עליו דברים הניכרים שהיה לקוי באלו הדברים, הוא גזלן ועושה ליצנות, ולזה הוא שואף. מיד כשנכנס לברסלב כבר הבחינו שכבר הוא מריח מאותם סיפורים שמספרים עליו היום

אחד המשתתפים פנה לרבי נתן קופשיץ שיקים קול צעקה נגד הרב ברלנד,  בתגובה השיב הרב קופשיץ: “שאכן צריכים לקום עליו מכל בתי הדין בעולם ואל יפחדו כלל”.

בשובו בנים מגיבים בביטול מוחלט לתיעוד הזה ואומרים שמדובר בקומץ סיקריקים של ברסלב שיוצאים בבוטות ובחוצפה נגד כל רב וגדול בישראל שדיעותיו לא עולה בדיעה אחת עם דיעותיהם.

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תגידו אתם רציניים?
  איזה רב באמת יש שם?
  הגאון הגאון שמגאון…בחיית עזבו אותכם..עם נירצה לנדות אותם..אוי ואבוי להם.

  נחי |
  הגב
 2. בוקר טוב נזכרו עכשיו אחרי עשרות שנים אחרי שפגע כל כך הרבה בושה וחרפה

  מיקו |
  הגב
  • אוווהוו עוד חכם..בטח אתה יודע…חחחחחחחח
   חכו למפלה שלכם..
   איש עלוב

   נחי |
   הגב