תיעוד: רגעי הפיצוץ שהשמידו את עמוס 6 (וידאו)

הלוויין הישראלי “עמוס 6” נשרף בעת פיצוץ שהתרחש בזמן ניסוי לקראת שיגור. שר המדע אופיר אקוניס הורה היום (שישי) לכנס דיון חירום עם ראשי תעשיות החלל ביום ראשון כדי לדון בהשלכות. {תוכנן ליום שבת}

לאחר שאמש ארע פיצוץ עז בבסיס קייפ קנברל בפלורידה שבארה”ב, והתברר כי אלו היו בעת הכנות אחרונות לקראת שיגור הלוויין “עמוס 6” לחלל – שנהרס כליל עם הטיל והלויין. שר המדע אופיר אקוניס הורה היום (שישי) לכנס דיון חירום עם ראשי תעשיות החלל ביום ראשון כדי לדון בהשלכות.

הכתבה בחדשות 2 – תוכנית חסכון

פיצוץ הלוויין עמוס 6 עלול לפגוע בשידורי yes

‎Posted by ‎תכנית חיסכון‎ on‎ חמישי 1 ספטמבר 2016

הלוויין תוכנן להיות משוגר ביום שבת בבוקר, כשהטיל הנושא את הלוויין (המשגר) – מסוג “פלקון 9” – הוצב כבר אתמול על כן השיגור בקייפ קנברל. בזמן הצתת המנועים אירעה תקלה שנסיבותיה נבדקות כעת וגרמה להתלקחות ופיצוץ של המשגר ולהשמדת הלוויין.

צפו בפיצוץ המשגר והטיל

שתפו : הלוויין הישראלי "עמוס 6" נשרף בעת פיצוץ שהתרחש בזמן ניסוי לקראת שיגור.שאובדן "עמוס 6" לא יפחיד אתכם, זו אכן נפילה…אך אנחנו נתגבר ונחזור בגדול.Share: The explosion of the satellite "Amos 6".

‎Posted by ‎לירן אלמוג כהן – Liran Almog Cohen‎ on‎ חמישי 1 ספטמבר 2016

בחברת החלל הישראלית מסרו בתגובה לכשל ולפיצוץ: “לווין התקשורת עמוס 6 הינו הגדול והמתקדם שנבנה אי פעם במדינת ישראל,  ע”י התעשייה האווירית עבור חברת חלל. בניית הלווין הסתיימה זה מכבר והוא הועבר לאתר השיגור לטובת שילוב עם המשגר של חברת SpaceX עימה התקשרה חברת חלל”. בתעשייה האווירית ציינו כי “צר לנו על אובדנו של הלווין עקב תקלה במשגר של ספייס X ואנו עומדים לשירותה של חברת חלל בכל עניין. תחום לווינות התקשורת הינו אסטרטגי עבור התעשייה האווירית ועבור מדינת ישראל ואנו מקווים כי המדינה תמשיך לפעול לטובת שימור הידע בתחום והמשך ייצורם של לוויני תקשורת ישראלים”.

הדיון אצל אורלי וגיא ערוץ 10

הראיון בנושא עמוס 6, מתכנית הבוקר של ערוץ 10, עם אבי בליזובסקי

‎Posted by ‎זמן חלל‎ on‎ שישי 2 ספטמבר 2016

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.