קואליציה וירטואלית • הפוליטיקאים משתמשים בפייסבוק להעברת מסרים • במענה לדבריו של לפיד כתב אלי ישי “בנט הקריב את עתיד ההתיישבות על מזבח שנאת החרדים” • בנט כותב: “מהרגע שרוה”מ יחליט, תוקם ממשלה תוך יממה”

הערב ממשיכים הפוליטיקאים השונים להעביר מסרים ולתקוף את ה’אחים’ באמצעות פרסום סטטוסים בפייסבוק. בהמשך לדבריו של יאיר לפיד הערב על כך שגם אם המפלגות החרדיות לא ישבו בממשלה לא יקרה אסון, פרסם לפני שעה קלה אלי ישי סטטוס עם תשובה, הוא כותב: בכוונת רובהו הפוליטי של לפיד אין ולא הייתה כוונה להטיב עם מעמד הביניים, הסטודנטים ועוד. הוא גייס את יכולת הכתיבה, ההגשה והרטוריקה שלו למטרה אחת בלבד- הוצאת החרדים אל מחוץ לממשלה, אל מחוץ לחברה הישראלית. הוא לא הפנים שאיננו קבוצה לצד האוכלוסייה הישראלית- אנחנו חלק ממנה. הדרת החרדים הפכה עבורו לערך מקודש.”

על הברית עם בנט, כתב ישי : “השותפות בין השניים, ביום המחר, בסיום מופע היחצנות של לפיד להוצאת החרדים, תפגע במחנה אשר חרט על דגלו שלא תהיה התנתקות נוספת, המחנה שמבין שבטחון קודם לשלום. בנט אולי מנצח בקרב- אבל יפסיד במלחמה. הבית היהודי מכרו את נשמתם- את דיגלם- את עתיד ההתיישבות. בימים הקרובים, יקבע סופית הרכב הממשלה ללא חרדים ומה שייקבע עוד באותו היום- יהיה עתיד ההתיישבות. הפרחים לבנט. בנט הקריב את עתיד ההתיישבות על מזבח שנאת החרדים.”

ומסיים את דבריו: “נער הייתי וגם זקנתי- שנותיי בפוליטיקה למדו אותי רבות, ואשמח לשתף במשהו את המצטרפים החדשים: הרוצה לקדם שינויים חברתיים, ערכיים, פוליטיים ואף נורמות- עושה זאת תוך הבנה, כיבוד ולחיצת יד, לא תוך העברת החלטות, חוקים ותקנות, כאשר נושאי השינוי אינם חלק מהמשחק- אינם חלק ממקבלי ההחלטות. בנט שילם מחיר יקר, יקר מדי, לספק גחמות לפיד.”

גם נפתלי בנט, אשר מיטיב להשתמש ברשתות החברתיות ובכלים השונים באינטרנט, דאג לעדכן הסטטוס בעמוד הפייסבוק שלו, תחת הכותרת “מילה זו מילה”, הוא כותב:  בימים שלאחר הבחירות אנשי הליכוד סרבו לדבר עם הבית היהודי. החרימו אותנו.  מסרו לנו שאנו לא נהיה בממשלה. אנו ציפינו להיות השותף הטבעי והראשון… אך המסר מהליכוד היה פשוט: בשום מחיר הציונות הדתית לא תהיה בממשלה.”
לדבריו, “היה זה המשך ישיר של קמפיין החרם וההשחרה של הליכוד כנגד הציונות הדתית… פרסומות אפלות שהשתמשו ברוצח יגאל עמיר כדי להשניא את הכיפות הסרוגות… והתקפות שציבור הכיפות הסרוגות לא ידע שנים רבות”

למרות זאת הוא מוסיף ומבהיר: “איננו מחרימים אף מפלגה. לא את ש”ס, לא את יהדות התורה. לא אף אחד. היחידים שהחרימו הם הליכוד את הבית היהודי, אך זה מאחורינו. ומסיים אני קורא לראש הממשלה להקים ממשלה. מדינת ישראל זקוקה לכך. מרגע שהוא יחליט, היא תקום תוך יממה. מילה זו מילה.”

הבית היהודי תעמולה

המודעה של הליכוד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.