קיפטאון: דליקה פרצה בביהכנ”ס – ושרפה שבעה ספרי תורה. צפו

דליקה פרצה אמש בבית הכנסת “מורשה” בסי פוינט בקייפטאון שבדרום אפריקה. שבעה ספרי תורה נשרפו כליל. צפו בוידאו מהמקום

דליקה פרצה הלילה (רביעי) בבית הכנסת “מורשה” באזור סי פוינט בקייפטאון שבדרום אפריקה.

הדליקה החלה בסביבות השעה 23:00, וצוותי כיבוי רבים הוזעקו כדי להשתלט על האש. למרבה הנס, איש לא נפגע.

צפו בוידאו:

יו”ר מועצת הנשיאות היהודית בקייפ טאון, ראל קאימוביץ’, סיפר כי נזק כבד נגרם לבית הכנסת ולספרי הקודש. לדבריו אין חשד לפלילים אולם יש להמתין לתוצאות החקירה.

קאימוביץ’ הודה לעיריית קייפ טאון ולשירותי הכבאות וההצלה על שגילו אומץ לב, כלשונו. “אנו יודעים שהם עשו כל מאמץ כדי להציל את ספרי הקודש. תפילותינו וליבנו עם הרב סם ת’ורגוד והקהילה כולה”.

עד ראייה תיאר ”הדמעות זלגו על פניהם של עוברי האורח שיצרו שרשרת אנושית בניסיון להציל את ספרי הקודש מבית הכנסת הבוער. שבעה ספרי תורה הושמדו. לאחר מכן הרב אמר קדיש”.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ננתוני משרד הבטחון מגלים: 6,000 תלמידי ישיבות נוספים חדלו בשנה שעברה מלהתייצב בלשכות גיוס השמד והזימה. נתוני הגיוס שנחשפו אתמול מגלים כי מלבד האלפים שבס"ד מתנגדים לפרוק עול תורה ומצות, כבר מספר שנים להתייצבות בלשכות הגיוס, הרי שמעבר לגידול הטבעי שלהם נוספו 6,000  תלמידי ישיבות נוספים שנמנעו מלהתייצב בשנה האחרונה בלשכות גיוס השמד, וזאת על רקע ההתעוררות חזקה וחדשה הנרחבת יום יום במגזר החרדי שלא לשתף פעולה עם חוק הגיוס.

  ננתוני משרד הבטחון מגלים: 6,000 תלמידי ישיבות נוספים חדלו בשנה שעברה מלהתייצב בלשכות גיוס השמד והזימה. נתוני הגיוס שנחשפו אתמול מגלים כי
  מלבד האלפים שבס”ד מתנגדים לפרוק עול תורה ומצות, כבר מספר שנים להתייצבות בלשכות הגיוס, הרי שמעבר לגידול הטבעי שלהם נוספו 6,000  תלמידי ישיבות נוספים שנמנעו מלהתייצב בשנה האחרונה בלשכות גיוס השמד, וזאת על רקע ההתעוררות חזקה וחדשה הנרחבת יום יום במגזר החרדי שלא לשתף פעולה עם חוק הגיוס.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. זה בגלל ראש העיר החדש של בני ברק

  נתקיים באנשים האלו מאנשי שטיינמן מבני ברק [מקום בני בניו של המן] מה שאמרו חז”ל מי יתן לי תלמיד חכם ואנשכנו כחמור. ומי מעיד על ישראל שמקיימים שמו יתברך בעולם, אומות העולם ששונאים ורודפים אותם. ומי מעיד בנו שאנו מקיימים שמו יתברך בעולם, אחינו החרדים מדגל התורה מדגל הכפירה שונאינו מנדינו ששונאים ורודפים אותנו לא פחות מהיטלר ימח שמו וזכרו.

  אל נא תרעו, סלקו ידיכם מהיכל ד’. היכן נשמע כזאת שבתואנות שוא ובעלילות דברי שקר ע”י פלג שטיינמן הכופרים בתורת ד’ ית’ שמו, נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? נגשים להילחם עם מלך מלכי המלכים בביתו? אין זאת אלא שצרות העין של הצלחת הפלג והשנאה נגד הפלג נתגברו בעוה”ר באין מעצור, ואנה נישא את חרפתנו? זה פשוט המשך של הרשעים הגוזרים גזירות גיוס השמד והזימה……

  וכל זה אחרי שלאחרונה נודע לרבים, כי גורמים פוליטיים “עמלקים בלבוש חרדים” השולטים בעיריית בני ברק, ובפרט ראש העיריה החדש, הכופר בעיקר, המסיונר, אברהם רובינשטיין שם רשעים ירקב, בקרוב, שהוא זועם להחריב בזדון לב את בית המדרש ואף הוציאו לשם כך ‘צו הריסה’, הדבר נעשה בתואנה ואמתלה שקרית לפיה יש להרוס את המקום הקדוש משום שהוקם שלא כחוק ועל גבי קרקע המיועדת לצרכי גינה ציבורית, כביכול.

  כל הרבנים ואישי ציבור שביקרו במקום ציינו, כי כל מי שרואה את האיזור מבין כי מדובר בנימוק מגוחך ובדוי, שאין לו מקום מבחינה ציבורית, שכן המקום נקבע זה מכבר כמיתחם של בתי כנסת ומוסדות שונים, ואין בו פיסת קרקע המשמשת כגינה ציבורית.

  במיתחם זה הוקמו כבר לפני שנים חמישה בתי כנסת, לצידם גני ילדים, פנימיה ואולם שמחות, והעיריה איפשרה את הדבר ולא העזה להוציא יצו הריסהי לאף אחד מהם. “רק כאשר ציבור בני התורה הקים במקום את ביהמ”ד ‘דרכי שמואל’, נזכרה צמרת העיריה שנבחרה בבחירות האחרונות, כי הפעולה הראשונה שתיזום תהיה הריסת בית המדרש ח”ו, בעוד כל בתי הכנסת והמוסדות האחרים ימשיכו לפעול במקום, למרות שהם מצויים באותו מעמד וסטטוס, וכמותם עוד עשרות מוסדות תורה ובתי כנסת במקומות שונים בעיר בני ברק.

  בעקבות הידיעה על התוכנית האנטימשית והמזעזעת יצאו אתמול מרנן כל גדולי ישראל שליט”א האמתים, היראים את דבר השם, ביחד עם כל גאוני ההוראה וראשי הישיבות שליט”א, שלאורם צועדים רבבות מבני התורה בארץ הקודש, בזעקה נרגשת למנוע את הדבר מהחרדים לדבר ד’ בכל הדרכים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב