“קפצתי על יגאל עמיר, הצמדתי אקדח לראשו” (וידאו)

המאבטח של רבין בראיון בלעדי וראשון לחדשות 2 בו מספר כי לא היה אמור להיות בכיכר באותו לילה, המאבטח נושא עמו את הטראומה עד היום. { המאבטח של רבין משחזר}

 20 שנה לרצח רבין:  האיש שהיה עם רבין בשניות הדרמטיות ביותר בחיו, מאבטחו של  רה”מ רבין שירד איתו במדרגות בכיכר מלכי ישראל דאז והיה עד לרצח מדבר בראיון לגיא פלג בערוץ 2 על הרגעים הדרמטיים.

סביב רבין היו  4 מאבטחים. מטר מאחורי רבין צעד א’ שסגר את הכוח. מאבטח צעיר שהיה במשמרת כמעט במקרה. א’ הביט דווקא ימינה, בזמן שעמיר מתקרב אליו משמאל ואז אותן 3 יריות.

לא הייתי אמור להיות באותו ערב במקום, על פי התכנון הייתי אמור להישלח בערב למקום אחר, מספר א’. “בגלל שעניין אותי, חשבתי שיצטרכו סיוע, ידעתי שיהיו הרבה מאוד אנשים, שמענו על הפגנות מהימין שצפויות להיערך, ביקשתי להצטרף ואמרו לי שזה רעיון טוב”.

הוא היה רק בן 23, בוגר יחידה קרבית, בחודשים הראשונים שלו כמאבטח אישים בשב”כ. דווקא הוא קיבל את התפקיד לשמור על הגב של ראש הממשלה יצחק רבין בעצרת ההיא. בתמונות מהעצרת נראה א’ צמוד לרבין, ערני ומתוח.

“התחלנו את התנועה החוצה כדי לרדת מהבמה, שמעתי בקשר שמנסים לפנות את האנשים שהיו למטה. ראינו שיש מחסומים שחוסמים את כל עוברי אבן גבירול. ירדנו למטה במדרגות, אני עמדתי כמטר-מטר וחצי מאחורי המאבטח הצמוד. התפקיד שלי היה לסגור את החלק האחורי”, הוא משחזר.

“כשהגענו למחצית גרם המדרגות ראינו מצד ימין המוני אדם מאחורי המחסומים, מבקשים להתקרב ללחוץ יד לרבין. הפנינו את תשומת לבנו לצד הימני, ואני זוכר בראש שחשבתי כל הזמן מה קורה אם עכשיו מישהו מהקהל הזה שולף אקדח. מה אני עושה?”.

“תוך כדי, כשאנחנו קצת מתקדמים על המדרכה, פתאום שמעתי ירייה”, שחזר א’ את הרגע ההוא, לפני 20 שנה, בו השתנו חייו לחלוטין. “הפניתי את המבט שמאלה, ראיתי אדם עומד עם יד ימין מושטת קדימה, ראיתי את הגב שלו. הוא שלח את היד קדימה ואז הייתה עוד ירייה, ראיתי את ההבזק – ושם קפצתי עליו”.

“הצמדתי לו את האקדח לראש וחשבתי אם לנטרל אותו”

“בדיעבד גם הייתה ירייה שלישית”, הוא שב ומשחזר, “אבל בזמן שקפצתי לא זכרתי את זה. נתתי לו מכה על היד היורה בצד ימין ועם יד שמאל לפתתי לו את הצוואר. תוך כדי שאנחנו קורסים הוא ואני מעט אחורה ושמאלה, כשאנחנו בסוף מגיעים למצב שהוא כמעט שוכב עליי, אמרתי לעצמי – נכשלנו

צפו בראיון בלעדי עם האדם שלא היה אמור להיות בכיכר באותו לילה, שנושא עמו את הטראומה עד היום

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.