קרא לבנו שמעון, חמיו כעס, ומה הכריע הגר”ח?(וידאו)

אברך שנושע בזכות רשב”י החליט לקרוא לבנו שמעון, בניגוד לחותנו ואשתו שרצו שם אחר של אדמו”ר. חמיו הטיח לעברו “אתה חצוף גדול”. השאלה שהגר”י זילברשטיין לא ידע איך לפתור, ומה הכריע בצורה מופלאה שר התורה הגר”ח קניבסקי. צפו בסיפור המלא. { הרב זילברשטיין מספר}

קרא לבנו שמעון, חמיו כעס עליו, ומה פסק הגר”ח קנייבסקי? סיפור יוצא דופן שאירע לפני כמה ימים על  אברך שנושע בזכות רשב”י והחליט לקרוא לבנו שמעון, בניגוד לחותנו ואשתו שרצו שם אחר של אדמו”ר הגיע לשולחנו של רבה של רמת אלחנן הגאון רבי יצחק זילברשטיין.

לאחר שקרא את שם בנו על שמו רבי שמעון בר יוחאי, בניגוד לדעת  חמיו ,הטיח לעברו “אתה חצוף גדול”. האב המבולבל לא ידע את נפשו וניגש לרב זילברשטיין כדי שזה יפסוק לו כיצד לנהוג. “גם אם אתה צודק אתה לא חכם”, נזף בו הרב זילברשטיין והפנה את השאלה לגיסו, מרן שר התורה הגר”ח קנייבסקי.

תשובתו של הגר”ח הפתיעה את כל הנוכחים. “תעשה שינוי השם ליחזקאל”, הוא פסק בהחלטיות. ומה עם הנדר? “את הנדר כבר קיימת הבטחת לקרוא לו ‘שמעון’, לא הבטחת כמה זמן הוא יקרא כך”, השיב הגר”ח והוסיף: “אחרי שקיימת את הנדר אתה רשאי לשנות את השם משום שלום בית”.

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פלוני אלמוני “קריאת שם זו החלטה שלה ושל בעלה ואף אחד לא צריך להתערב!”

  זאת, ויותר כתוב:

  “שכל השמות אינן נופלים על מקרה כי השם יושם על שם העתיד מה שעתיד להיות ששמו מעיד עליו ….ולכן
  הקב׳יה משים בפי אביו ואמו השם שיקראו לו, המורה על מעשיו כמו שגלוי לפני הקב״ה וכאומרם ז”ל במדרש חזית שלשה שמות יש באדם אחד שקורא לו הקב״ה ואחד אביו ואמו”
  (דנא פשרא לבעל שבט מוסר)

  HaGaon |
  הגב
 2. מנהג הספרדים שלבעל יש את הזכות לקרוא לילד הראשון.לכן היה צריך לשאול את הבעל אם הוא ספרדי או אשכנזי. אותו הדבר לגבי סנדקאות. הזכות הראשונית לאבא של הבעל למנהג הספרדים. ואצל האשכנזים הפוך. מ”מ אם יורשה לי לומר שהיה צריך להסביר לאשה את חשיבות הנדר . ושתודה לבורא עולם בזכותו של רשב”י. ואין לאבא שלה להתערב בכלל בקריאת השם! קריאת שם זו החלטה שלה ושל בעלה ואף אחד לא צריך להתערב! ואם אבא שלה אומר לבעלה שהוא חצוף כאילו הוא חייב לו משהו.. הבעל בהחלט צודק והוא לא טיפש! זאת זכותו ! נכון שהוא היה צריך להתייעץ עם אשתו קודם . וזאת הטעות הכי גדולה שהוא עשה. אבל להתערב לזוג בבחירת שם ?! על זה הרבנים צריכים לזעוק : אין להורים להתערב בזה בכלל. ואין להם שום חובה לשמוע להורים איך לקרוא לילדים שלהם. ויש עוד הרבה להרחיב בנידון. ואכמ”ל.

  פלוני אלמוני |
  הגב
 3. מדהים. תודה. אין כמו הרב קנייבסקי בעולם

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב