הקנאים נגד ישיבת הפלג: סילקה בחור שהשתתף בהפגנות

הבחור אברהם שמחה רוט, סולק מישיבת ‘חדרה’, מאחר שלא הסכים לחתום על התחייבות שלא יצא יותר להפגנות הנקבעות ע”פ רבני ‘הפלג’. הבחור שאל בעבר את מרן הגר”ש אויערבאך זצ”ל בנושא זה וקיבל הוראה להפגין

הקנאים זועמים, זאת לאחר סילוקו של בחור מהישיבה, בשל אי הסכמתו להתחייב שלא לצאת יותר להפגנות ‘הפלג’ נגד הגיוס.

גורמים בישיבת חדרה אמרו לאקטואליק כי הדבר נעשה כך עוד בתקופת מרן ראש הישיבה הגר”ש אוירבך זצוק”ל, שישיבת חדרה לא יצאה להפגנות, הן בשל אופי הישיבה והן בגלל המרחק הגדול שגוזל זמן יקר מאוד. שום דבר חדש לא קרה.

בתפוצת מיילים של הקנאים, קול מלחמה, נכתב הבוקר: “ידוע בעולם כולו כמה מוסרים נפשם מבוגרים עם צעירים, זקנים עם נערים, בהפגנות ברחובה של עיר, למחאה אדירה נגד השלטונות וגזירת השמד, בכל עת שנעצר בחור ישיבה בן עליה, שנעצר בעקבות רצונו ללמוד תורה ומבלי להתייצב בלשכות השמד, וכהוראות גדולי הדור זצוק”ל ולהבל”ח שליט”א, והכל נעשה במסירות נפש ממש ע”פ מה שייסד והורה רבן של ישרא”ל זי”ע, וידועים דברי מרן הגאב”ד הגאון הגדול רבי צבי פרידמן שליט”א, שאפי’ אם יאיימו עלינו בהריגה צריכים לצאת ולהפגין, וכולם רואים ויודעים שזה הדבר שמונע מעצרים המוניים של עריקים וזה הדבר שמחזיק בכל הכח את המלחמה בגזירת הגיוס הנוראה, ועל כן יוצאים המוני בית ישראל להפגין בכל פעם שנעצר בן ישיבה עריק, שאינו משתף פעולה עם גזירת הגיוס.

“עם זאת לאחר פטירתו של רבן של ישראל זי”ע, החלו ממקומות שונים לנסות לקרר את המערכה הגדולה, והחלו לעלות שאלות על צורת ההפגנות ותכליתם.

“אחד הרבנים שניסה לערוך חושבים מחדש בנושא, הוא ראש ישיבת חדרה הרב יהושע ארנברג, שאף הודיע על פרישתו מהמועצת בעקבות כך, וסירב לחתום לפני כמה חודשים על הקריאה למגבית של הקרן להצלת עולם התורה.

“לאחר ההפגנה האחרונה שהתקיימה בבני ברק, בתאריך כ”ד בכסליו, בהם יצאו עשרות בחורים מהישיבה להפגנה, שלח הרב ארנברג את המשגיח הגה”צ ר’ טוביה נוביק להודיע כי על כל הבחורים להתחייב ולחתום כי יותר הם לא יצאו בשום אופן ובשום מקרה להפגנות שנערכות על מעצרים של עריקים מהפלג.

“תחילה סירבו מריבת הבחורים לחתום, אבל אחרי לחצים רבים ואיומים שנשמעו מפי ראש הישיבה והמשגיח הרב נוביק, שכינס את הבחורים ומסר כמה וועדים על החובה לשמוע בקול רבני הישיבה, נכנעו כל הבחורים וחתמו על התחייבות שלא לצאת יותר להפגנות”.

בחור אחד נותר עיקש בדעתו וסירב לחתום. לפי הבחור, הוא בעבר שאל על כך את הגר”ש אויערבך זצ”ל, וקיבל תשובה ברורה על כך שעליו להפגין. לדברי ‘הפלג’, “הוא שאל את אחד מגדולי ישראל שליט”א, ואף הוא השיב לו שאם כך שמע מרבן של ישראל זי”ע, ברור שעליו מוטל שלא לחתום למרות שהוא מאויים שיסולק מהישיבה”.

הבחור, אברהם שמחה רוט מבני ברק, היה בין עשרות העצורים שישבו בכלא בחורף שעבר, בשל הסירוב להתגייס.

ל’אקטואליק’ נודע כי הבחור הציע הצעת פשרה לרבני הישיבה, ולפיו הוא יחתום שלא יצא יותר להפגנות ללא בקשת רשות מראש הישיבה, העיקר שלא לחתום על נוסח בו הוא מתחייב כאילו שאסור להפגין. אך הצעתו נדחתה.

בליל שישי האחרון הודיע הרב ארנברג לבחור, שעליו ליטול את חפציו ולעזוב את הישיבה, כל זאת בשל אי הסכמתו לחתום על התחייבות שיותר לא יצא להפגנות.

בהודעת ‘הקנאים’ נאמר כי “רבים כועסים ואומרים שלא יתכן כדבר הזה, והדבר מחריב והורס את כל מה שבנה רבן של ישראל זי”ע”. לדבריהם, “לא יתכן כי מצד אחד ישיבת חדרה תיחשב כישיבה של בני התורה, ומצד השני תכפור בהפגנות, ועוד תסלק בחור שמסרב לחתום שלא יצא יותר להפגנות”.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עליו נאמר וְחָרָה אַפִּי וְהָרַגְתִּי אֶתְכֶם בֶּחָרֶב וְהָיוּ נְשֵׁיכֶם אַלְמָנוֹת וּבְנֵיכֶם יְתֹמִים.

  14 במרץ 2018 ב- 17:05
  אוי לנו, אוי לנו.
  לצערינו הסתלק מהעולם “איש האמת” יהודי ענק, מרן צדיק הדור! גדול דורינו מרנן ורבנן הרב ר’ שמואל אויערבאך זצוק”ל זי”ע. הרבה אנשים הרגישו שבהסתלקותו מהעוה”ז נעלמה גם התקוה האחרונה להשיב לעולם הזה טיפ-טיפה סדר, טיפה תקוה, מעט יכולת לחזור לאידישקייט האמיתי, טיפה תקוה שלא נִתֵּן לרשעים הגדולים הציונים להרוס את המשפחות שלנו, המשפחות היהודיות האמיתיות שד’ נתן לנו, כדי להחזיק את האידישקייט (היהדות) מדור לדור.

  אבל זהו, העולם שחור מאד. “עולם השקר” אין אור, אין טיפת אור, אפילו לא נר קטן דלוק, אין אור. בכל מקום יש מלשינים, יש מרגלים שמנסים להרוס בכוח את הבסיס של היהדות שזהו הבית -היהודי -האמיתי, שבו האבא לומד תורה, ואולי עובד, גם האמא משתדלת לגדל את הילדים לתורה ומצוות ומעשים טובים, ילדים שמאמינים בקב”ה עם כל הלב שלהם, ומשתדלים יחד עם ההורים לחיות את כל החגים ואת כל הדינים כמו שצריך בשמחה, שכל החיים מסתובבים מסביב לתורה בלבד, ולא שום דבר אחר זר.

  ועכשיו, איפה אנחנו? רבי שמואל זצ”ל נלחם בכל כוחו נגד הגיוס. “נגד וועד הישיבות”!!! נגד הגיוס לצבא בגלל שבארץ ישראל זה לא יותר טוב מהצבא הרוסי [של סטאלין ימ”ש] או מצבא האמריקאי או הגרמני או האנגלי, ואולי בא”י אפילו הרבה הרבה הרבה יותר גרוע, כי שמה ליהודים יש לפחות איזו זכות לשמור על הדת שלהם, אולי בחלק מהצבאות הזרים, אבל בא”י אין כזה דבר. פה מכניסים אותם למצב גרוע ביותר עם אפשרות גדולה שיֵצאו חילונים גמורים, ד’ ירחם.

  ועכשיו זה עוד יותר ‘טוב’, לא מספיק שהם רוצים להעביר חוק שמקבלים (שמגייסים) כל בחור, לא משנה לומד או לא לומד, אבל עכשיו יש עוד דבר, הם מקבלים את כל הבנות, כל הבנות. הם אומרים שלא, שאלו שהן חרדיות באמת, אבל “באמת” – הן פטורות. זה לא נכון! הם יביאו וועדה של הצבא להחליט מי היא חרדית ומי לא. כך ירגישו את מי הם יכולים למשוך לעולם החילוני שלהם. הרי זו כל המטרה שלהם בזה שרוצים לקחת אותנו לצבא. צבא הגנה לישראל – זה לא “צבא הגנה לישראל’, זה צבא = שהורס את עם ישראל, ועכשיו אין מישהו להילחם. רק כמה אנשים בודדים, שגם בתוך הקבוצה שלהם יש מרגלים, איך אפשר? מה אפשר לעשות? איך נעבור את זה? זה חייב להיות שמשיח מופיע, כי לא יכול להיות עולם כ”כ חשוך, פשוט לא יכול להיות שנוכל לעבור את זה בכלל, ששלטון הרֶשע ישלוט בכל מקום בעולם.

  ובאמת זה נמצא בכל מקום בעולם, כי השכינה כבר לא נמצאת בחוץ לארץ, השכינה היא רק פה, בא”י [לקראת המשיח…] , אבל איך השכינה פה כשיש כ”כ חושך, זה חושך כמעט מוחלט, איך זה יכול להיות? איפה אנחנו? עוד מעט לא נוכל לראות אפילו לאן אנחנו הולכים, כ”כ הרבה חושך, זה בדיוק כמו במצרים שנתנו לגברים עבודות של נשים ולנשים עבודה של גברים בכדי שלא יביאו ילדים לעולם.

  אבל זה לא יכול להיות, זה לא יכול להיות, הקב”ה לא יתן. אני בטוחה, אני בטוח שמשיח חייב להופיע, חייב להופיע בעתיד הקרוב, בעתיד הקרוב, ועַם ישראל, לא לעזוב את האמת, לא לעזוב את המסורת שלנו, את התורה שלנו. תרדו מכל הגשמיות המטומטמת שלכם, תברחו מרוב בתי – הספר המלמדים אפיקורסות מעורבת עם תורה ח”ו, תברחו מכל ה’בתי יעקב’ ומכל בית-ספר אחר שמלמד דברים אסורים! תקריבו את עצמכם למען האמת!

  ד’ הבטיח לנו נצח, ד’ הבטיח לנו עולם הבא של חיים בלי יצה”ר, חיים כ”כ טובים, כ”כ טובים, ואנחנו מחליפים את זה בשביל כסף, בשביל דברים חומריים, כאלו אנחנו טיפשים! היהודים צריכים להיות חכמים, הם צריכים לראות את האמת, להרגיש האמת מכל הלב.

  אנחנו חייבים לחזור ולסגור את עצמנו, לסגור את עצמנו מן העולם של הרישעות, אפילו אם מאיימים עלינו ברצח אסור לנו לעזוב את התורה שלנו. האם אתם חושבים שלא יאיימו עלינו ברצח ח”ו?! כן, לכאורה כן יאיימו! ברגע שירגישו שאנחנו חלשים יאיימו עלינו ברצח!

  אז אני מבקש מעם ישראל, כל יהודי שיודע שהוא יהודי אמיתי, קודם כל – לחזור בתשובה מיד, חוץ מזה, להקים משפחות חרדיות -אמיתיות, שקרובים לקב”ה ולתורה. ולסגור את עצמנו בגיטאות. חבל שבכלל פעם יצאנו מהגטו, כי אילו היינו נשארים בגטו – אז עם כל הגלות הזאת לא היינו מגיעים לזמן הזה שבו אנו נמצאים כ”כ הרבה שנים, אלפיים שנה ויותר בגלות, היינו כבר יכולים להיות בגאולה השלימה, אבל אנחנו המשכנו עם היצר הרע, נמשכנו לשקר, והנה אנחנו עִם מעט יהודים אמיתיים לעומת הרבה מאד ערב-רב, שמקלקלים לנו את הכל. אבל חייבם לזכור ש”לא אלמן ישראל”.

  עכשיו: יהודים אמיתיים! נא לשים קץ לשקר, וללכת לדרך האמת, אפילו אם אתם מקריבים את הגשמיות ואת החיים. צריכים ללכת לאמת! די! די! די לשמד ע”י וועד הישיבות וחכי”ם חרדים לשעבר, די, די, די!!!!!!

  הבעיה היא שוועד הישיבות לא עוזר לכולם. בהרבה מקרים ועבדכם הנאמן אחד מהם: היתה לי בעיה עם הצבא פניתי לועד אמרו לי חכה בסבלנות ונעזור לך כך במשך כשנתיים כאשר כשאני מתקשר לועד הם צועקים אלי שאני לא צריך להתקשר והם כבר יעזרו לי ואין צורך סתם להטרידם היום כבר למעלה משנתיים אחרי שפניתי אליהם אני עדיין באותו מצב מבין שא”א לצפות מההם מכלום כאשר אם אני איעצר ע”י שוטר ח”ו אשב לפחות חודשיים בכלא ח”ו. אני לא מבין איך (גדולי) מנהיגי ישראל נותנים להם שליטה בלעדית על הנושא של שמד. הם הרי בחזקת טרפה… וכו’ וכו’ וכו’ וידוע שיש מהם שהם רשעים ערורים משומדים מזרע עמלק ממש כמו הפיל הענק = השמנטשיק = בעל האיקונמיקה ימ”ח. עליהם נאמר וְחָרָה אַפִּי וְהָרַגְתִּי אֶתְכֶם בֶּחָרֶב וְהָיוּ נְשֵׁיכֶם אַלְמָנוֹת וּבְנֵיכֶם יְתֹמִים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כנראה שיהושע ארנברג גם מכת המתיוונים = עמלקים ממש. רוצחי נפשות. לקיים מה שנאמר "אשר קרחה בדרך ויזנב בך כל הנכשלים אחריך"

  אשר קרחה
  אשר קרחה
  אשר קרחה
  אשר קרחה
  אשר קרחה
  אשר קרחה
  אשר קרחה
  אשר קרחה
  אשר קרחה
  אשר קרחה
  אשר קרחה וגו’
  כנראה שיהושע ארנברג גם מכת המתיוונים = עמלקים ממש. רוצחי נפשות. לקיים מה שנאמר “אשר קרחה בדרך ויזנב בך כל הנכשלים אחריך” מסיונרים של יענקושי שר”י.

  אשר קרחה |
  הגב