ראאד סלאח מסית: “ירושלים תהיה בירת הח’ליפות האיסלאמית” (וידאו)

ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית בדרשה שנשא במסגד בנצרת: “גם פצצת אטום לא הייתה עוצרת בעד הפלסטינים מלהגיע לאל-אקצה. הכיבוש הישראלי, שמשתמש בכוחותיו ובנשקו כדי להחריב את אל-אקצה – הוא המדכא הנורא ביותר עלי אדמות”

ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, שייח’ ראאד סלאח, קרא בסוף השבוע להתקוממות עממית בקרב ערביי ישראל במסגרת דרשה שנשא במסגד בנצרת. “המדכאים הגדולים ביותר הם אלה שמבקשים להרוס את מסגדי אללה”, אמר סלאח. “הכיבוש הישראלי, שמשתמש בכוחותיו ובנשקו כדי להחריב את אל-אקצא – הוא המדכא הנורא ביותר עלי אדמות”.

בדבריו הדגיש סלאח כי הוא בטוח שאם הנסיבות היו מתאימות יותר, המוסלמים היו צועדים בהמוניהם לעבר אל-אקצא, חוצים כל גבול ומכשול אפשרי – “וגם פצצת אטום לא הייתה עוצרת בעדם, אך הנסיבות היום מגבילות. העם בעזה לא יכול לסייע בכך וגם העם בגדה המערבית.

“לכן, הכל תלוי בנו”, המשיך סלאח בהתייחסו לערביי ישראל. “נשים וגברים במשולש, בגליל ובנגב וכן בכפר כנא, בירושלים עצמה ויתר היישובים כמו חיפה וסכנין. אינשאללה, ירושלים תהייה הבירה של הח’ליפוּת האסלאמית העולמית העתידית. הח’ליפות תפיץ צדק ברחבי האדמות אחרי שאמריקה, הפרויקט הציוני והאג’נדות שלהם מילאו אותן בחוסר צדק”.

“אהרונוביץ’ נתן אור ירוק לרצח”

שני שוטרי יס”מ נפצעו אמש קל בעימותים בכפר כנא, מקום מגוריו של ח’יר חמדאן שנורה בסוף השבוע למוות על ידי שוטרים אותם ניסה לתקוף. במקום התאספו כ-40 צעירים רעולי פנים שהחלו להבעיר צמיגים וליידות אבנים לעבר כוח משטרה המוצב באחת הכניסות לכפר כנא.

המתפרעים קראו קריאות גנאי נגד השוטרים. 20 חשודים, בהם קטינים, נעצרו בחשד ליידוי אבנים והועברו לחקירה – חלקם נתפסו בשעת מעשה עם אבנים וגולות בכיסיהם. ההערכה היא שחלק מהעצורים הם שוהים בלתי חוקיים מהשטחים.

בני דודו של ההרוג עזבו את סוכת האבלים והגיעו למקום ההתפרעויות כדי להרגיע את הרוחות ואמרו לצעירים לחדול ממעשיהם. מהמשטרה נמסר כי נזק נגרם לתמרורים ופחי זבל וכוחות יס”מ, מג”ב ופרשים נפרסו במקום.

במשטרה נערכו מראש לאפשרות שתפרוצנה מהומות בכפר ונערכו עם אמצעים לפיזור הפגנות ופריסה מוגברת של שוטרי ואנשי משמר הגבול. במקביל, נערך ניסיון של מכובדים מהכפר למנוע מצעירים ליידות אבנים. אתמול אף תועדו שניים מחברי מועצת כפר כנא כשהם מכים ילדים ודוחפים אותם לתוך שטח הכפר בזמן שיידו אבנים לעבר הכוח המשטרתי.

הפגנה נוספת נערכה סמוך לאוניברסיטת חיפה, שם התקבצו כ-200 סטודנטים ערבים שנשאו שלטים ודגלי פלסטין וקראו לאינתיפאדה שלישית, בעקבות רצח הצעיר והמחאה על האירועים בהר הבית ובעיר העתיקה. על השלטים נכתב: “האשמה: ערבי, העונש: מוות”. הם קראו גם להעמיד לדין את השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ’. גם מחוץ לאוניברסיטת תל אביב התקהלו היום סטודנטים ערבים – ומחו על הרג הצעיר.

“הרצח של הצעיר בכפר כנא לא היה מתבצע לולא האור הירוק שניתן על ידי השר לביטחון הפנים”, אמר טארק יאסין, יו”ר תא חד”ש באוניברסיטת חיפה לחדשות 2 Online. “אנו מאמצים את קריאת ועדת המעקב לפטר את השוטרים ואת אהרונוביץ’. יש להעמיד לדין את השוטרים שאחראים על מותו של ח’יר חמדאן”.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אנשים כמוהו צריך להכניס לכלא מיד- חצוף…

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב