ראיתי את שרון: שדבק בעמדותיו I בפגישותיו עם האדמו”ר מערלוי I ושנאתו את ש”ס – עו”ד הרב משה ליבוביץ מייסד העיר ביתר בטור נוקב מעלה זכרונות

ח

שרון – הדבק במטרה בכל מחיר
הכרתי את אריק.

עוד בהיותי בחברת “כוכב השומרון” שהקימה את העיר עמנואל. הייתי אז צעיר כבן 25.
דיי מהר הבנתי שישנם 2 תנאים להצליח עם שרון. הראשון לממש את מטרותיו, או יותר נכון להיות שותף למימוש מטרותיו. והשני שזה יקדם את שרון ולכל הפחות לא יתנגש עם קידומו האישי של שרון.

לאחר זמן שלמדתי את האיש הבנתי שהאיש ניחן בתכונות שמזכירות לי את התכונות שאפיינו את הרב גורן זצ”ל אותו הרב גורן שלא ראה דבר או אדם ממטר כשבאותה העת היה מדובר באמונתו. בזכרוני עדיין אותה התקופה שרבנים רבים שלחו ועודדו את הרב גורן להיות רב צבאי ובתפקיד זה יוכל לממש בדרך הטובה ביותר את שאיפותיו.

שרון, הגנרל, מצביא דגול, פעל ללא חת וללא פחד, לקח על עצמו סיכונים רבים, בחלקם הצליח ובאחרים סיבך את שותפיו לדרך, אך אליה וקוץ בה, הוא אכן הצליח כגנרל, אך לא הצליח לעמוד בראש המערכת הצבאית כרמטכ”ל מוערך, הסיבה היא בדיוק בגלל שתי התכונות הראשונות שציינתי.

ראיתי את שרון שנאבק בליכוד ללא רחם וללא כבוד לראשי ממשלה ממפלגתו, ראיתי אותו דוהר ואף מגיע למטרה, אך הרבה נפצעו ונפגעו מדהירתו.

במועצת יש”ע הייתי היחיד שכל פעם העליתי את הבעיה עם שרון – “הוא בולדוזר, אך אין לו משנה סדורה קבועה, היא תשתנה כל פעם לפי האינטרסים שהוא יראה באותה עת, אוי לנו אם נחזק אותו יתר על המידה, ביום שהמטרות שלו ישתנו הוא – הבולדוזר, ידרוס אותנו, יש לאזן בין מנהיגים” אמרתי,

אך, כצ’לה ושותפיו זלזלו וצחקו, הם לא התפנו לחשוב על יום המחרת, הם לא הבינו שכרגע הם משמשים בידי שרון לצמיחתו האישית, אך לא ירחק היום, וביום מן הימים הוא ימשיך משם את צמיחתו האישית – גם אם זה יבוא על חשבון המטרה המשותפת. ואז הבולדוזר לא יפרוץ קדימה אלא יהרוס אחורה ובתנופה קדימה מ”קדימה”.

הייתי עם שרון אצל אדמורי”ם וראיתי את תבונתו איך לחזק את מעמדו, גם שם זרע חול בקרני אור של מתבוננים “חכמים”.
שרון מימיו לא ביקר בהיותו שר השיכון בביתר עילית היות וממנה לא יכל להיבנות.. ואת זה הוא ידע, לעומת זאת, ביקרנו תדיר אצל האדמו”ר מערלוי שליט”א פטרונה של העיר ביתר.

שרון נפגש איתי בכל עת שבקשתי, אך חברי ידעו לספר לי שמאחורי הקלעים דאג לומר, שצריך להיזהר ממני, היות, ולדעתו אני גייס חמישי של ש”ס “המושתל” בתור חבר מרכז בליכוד, הוא ידע שאני שייך למחנה לוי – ארנס שמיר, וזה לא ממש “יבנה” אותו.
שרון אכן תרם רבות למדינת ישראל אך האיש שגדל בבית ‘מפאייניק’, וכשהתאים לו הפך ל’ליכודניק’, וכשלא התאים לו, עזב ל’שולמציון’ וחזר שוב, כשהתאים לו. לא היה לו רסן, ולא היה לו רב, הוא היה אדריכל, המנהיג, ההוגה דעות, והמבצע, אך הכל עם מטרות נקודתיות תקופתיות.

הוא למד מבגין, הלך עם בגין, וגם הרס את בגין, וכן הלאה. תדיר הוא המשיך להיפגש ולתאם עמדות עם חבריו פרס ורבין אי שם באחד המושבים בשרון אצל חבר משותף.

האיש שראה את מטרתו האחרונה כבעל עיטור פרס נובל לשלום, מעד, וחשף את תכונותיו שעליהם דיברתי תדיר במועצת יש”ע – שכח את האידיאולוגיה, את החברים, ואת ארץ ישראל, והבולדוזר, דהר קדימה מ”קדימה” ללא רחם…
ביצע את השליחות… ונדם…

זוכרים את הרב גורן זצ”ל ? גם הוא שכח, ומעד, – עם פרשת הממזרים… ונדם…

חבל, חבל שהאיש ייזכר כאינטרסנט נקודתי, אשר בנה כל ימי חייו, אך מתוך ראייה צרה אישית, ברגע קט הרס הרס והרס.

יהי זכרו ברוך

הרב ד”ר משה ליבוביץ (ליבו)
ראש העיר המייסד ביתר עילית

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אוי כמה רוע וצרות עיין יש בכתבה של איש שראה את שרון
  מנקודת מבט מיפלגתית צרה ונחותה ולא הצליח לראות את “האיש הגדול”
  וממשיך עדיין כשקברו של אריק עדיין טרי “להתחשבן” איתו על משהוא שהוא
  אמר עליך,”שאתה הסוכן של ש”ס” …

  אבי |
  הגב
 2. התחיל בימין וסיים בשמאל – ולמזלו הרע של שרון הולכים אחר הסוף ויזכר לדראון עולם………

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. ———————————————-
  האם אתה מאלו המחניפים לרשעים – שיפלו בידם (סוטה מא:)
  ———————————————-
  ברוך שפטרני מהחמור הכופר הזה
  ברוך שפטרני מהחמור הכופר המשומד הזה
  ברוך שפטרני מהחמור השמן הכופר המשומד הזה
  ——————————–
  מגילת תענית פרק יא “בשנים בשבט יום טוב, דלא למספד וכו’ ששמחה היא לפני הקדוש ברוך הוא כשהרשעים מסתלקים מן העולם” ע”כ. המחניפים לרשעים – יפלו בידם (סוטה מא:)
  ———————————-
  אלו דברי הרמב”ם בהלכות תשובה (פרק ג הלכה יא) הפורש מדרכי ציבור: (כגון החמור הכופר בד’ המת דידן) אף על פי שלא עבר עבירות, אלא נבדל מעדת ישראל ואינו עושה מצוות בכללן ולא נכנס בצרתן ולא מתענה בתעניתן, אלא הולך בדרכו כאחד מגויי הארץ, (כידוע שהוא היה חי כגוי גמור) וכאילו אינו מהן–אין לו חלק לעולם הבא.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. מעניין מה שרון היה עושה עם הגיוס

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. אני לא מבין אותך.בן אדם חושד בך ואתה ממשיך להפגש איתו??

  עמית |
  הגב