ראש המודיעין המצרי ביקר בישראל

העיתון הערבי “אל-חיאת” דיווח כי שיחותיו של ראש המודיעין המצרי עם הצדדים עסקו בהסכם הרגיעה ברצועת עזה, ובמשא ומתן לחילופי שבויים בין ישראל לחמאס

הבוקר (חמישי) מדווח העיתון אל-חיאת מפי מקורות פלסטיניים כי ראש המודיעין המצרי עבאס כאמל ביקר אתמול בישראל ו”הוא צפוי להיפגש גם עם ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן”. לפי הדיווח, שיחותיו של כאמל עם הצדדים עוסקות בהסכם הרגיעה, בפרויקטים הומניטריים בעזה, בפיוס הפנים פלסטיני ובמשא ומתן לחילופי שבויים בין ישראל לחמאס.

מקור בפתח’ אמר לאתר האינטרנט אל-חליג’ און ליין במפרץ הפרסי כי יש מתח רב בין ההנהגות ברמאללה ובקהיר וכי אבו מאזן כועס מאוד על ההתקרבות בין מצרים לחמאס. עוד ציין, כי ראש הרשות זועם על ההקלות שמצרים עושה לעזה, המסכלות לדעתו את מאמציו ללחוץ על חמאס כדי שימסור לידיו את הרצועה.

בישראל מתעקשים שלא הושגו הסכם או הסדרה בעזה, אלא הבנות בתיווך מצרים והאו”ם. אם יישמר השקט תאשר ישראל להגדיל את אספקת הדלק לרצועה כדי שלתושבי עזה יהיה חשמל מעבר לארבע או חמש שעות ביממה. מהלך כזה כפוף למימון שיגיע ככל הנראה ממדינות המפרץ.

מזכ”ל האו”ם אנטוניו גוטרש בירך על החלטת ישראל לפתוח מחדש את מעבר כרם שלום לעזה ולהרחיב את אזור הדיג מול חופי הרצועה. בהודעתו הוסיף המזכ”ל כי הוא מעודד לראות שהנוגעים בדבר נענו לקריאות למנוע את ההשפעה ההרסנית של סכסוך נוסף על האוכלוסייה האזרחית בעזה ובסביבתה.

שלשום אמרו מקורות פלסטינים כי מצרים ושליח האו”ם למזרח התיכון, ניקולאי מלדנוב, הגיעו לנוסח כמעט סופי של הסכם הרגיעה בעזה, אליו עשויים להתווסף כמה שינויים קטנים. ההסכם אמור להשתרע על כמה שנים, ולכלול הסרה כמעט מלאה של המצור תוך שימוש במעבר רפיח למעבר סחורות ואנשים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.