ראש הממשלה: “הנערים נחטפו על ידי ארגון טרור, חד וחלק” (וידאו)

במסיבת עיתונאים בדקות האחרונות עדכן ראש הממשלה את הציבור בישראל במאמצים הנעשים על מנת להחזיר את החטופים הביתה. “צה”ל והשב”כ עושים כעת את כל הפעולות הנדרשות. אני יכול לומר, הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור. חד וחלק. אין שום ספק בזה”.

עם צאת השבת ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאום מיוחד היישר מהקריה בתל-אביב. “אנחנו מצויים בעיצומה של פעולה נרחבת, לאתר ולהחזיר את שלושת הנערים הנעדרים. תלמידים צעירים שהיו בדרכם הביתה. צה”ל והשב”כ עושים כעת את כל הפעולות הנדרשות. אני יכול לומר, הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור. חד וחלק. אין שום ספק בזה”.

נתניהו ציין כי לאחר התייעצות עם ראשי מערכת הביטחון הוא הנחה את כלל הגורמים בצה”ל להפעיל כל מאמץ כדי לאתר את החטופים, לצד מניעת העברתם לרצועת עזה או לכל מקום אחר ובנוסף, “להכין את כל הכוחות לכל פעולה נדרשת”.

הוא ציין כי הוא דורש מראש הממשלה הפלסטיני, אבו מאזן, לעשות את כל הנדרש כדי להחזיר את הנערים הביתה. “אנחנו רואים את אבו מאזן והרשות אחראים לכל התקפה על ישראל היוצאת משטחם. הטענה שהרשות אינה נושאת באחריות משום שהאירוע התנהל בשטח שבשליטה ישראלית מופרכת. המפגעים יצאו משטחי הרשות והיא האחראית”. הדגיש נתניהו.

נתניהו הוסיף ואמר, “רק עמידה איתנה ומאוחדת של העם כולו מנעה ותמשיך למנוע את ניצחון האויבים שלנו. שוב אנו מגלים שאנו יכולים לסמוך רק על עצמנו”.

גם שר הביטחון משה יעלון והרמטכ”ל בני גנץ נשאו דברים קצרים, יעלון ציין כי בעבר מנע צה”ל עשרות ניסיונות חטיפה. הרמטכ”ל הדגיש כי מדובר באירוע חמור וכי צה”ל יפקח עין גם על הזירות הנוספות כדי לוודא שלא ייעשה ניסיון לנצל את ריכוז המאמצים הצבאיים כדי לפגוע בישראל.

צפו בדברי רה”מ – באדיבות רשת
[alooma ref=”20bibi_vtr1_n20140614_v1″ src=”2″ autoplay=”0″ pid=”0″]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.