ראש הממשלה קיים דיון בעקבות הוריאנט החדש

התפשטות הזן החדש בדרום אפריקה: רה”מ קיבל את המלצת משרד הבריאות להגדירן כמדינות אדומות, והורה לבחון הפסקת טיסות אל ומ- מדינות אלו.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים כעת התייעצות עם שר הבריאות, מנכ”ל משרד הבריאות, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות והממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון, בעניין הזן החדש של נגיף הקורונה שהתגלה בחו”ל – B.1.1529.

נוכח התפשטות הזן החדש במדינות דרום אפריקה, קיבל ראש הממשלה את המלצת משרד הבריאות להגדירן כמדינות אדומות. כמו כן, הנחה רה”מ לבחון עצירה מיידית של טיסות ממדינות אלו לישראל ומישראל אליהן, או את יישומו של מתווה אחר למניעת התפשטות הזן בישראל.

בהמשך הערב ייערך דיון נוסף בנושא.

וריאנט B1.1.52 מעורר דאגה בארגון הבריאות העולמי: הסיבה המרכזית היא העובדה בגלל “שילוב נוראי” של מוטציות כהגדרת המדענים והמומחים אומרים כי מדובר במשהו שונה. אבל לפחות כרגע: התגלו יחסית מעט מקרים של הוריאנט ועדיין לא ברור האם עמיד לחיסונים.

הפרופ’ ערן סגל אומר כי ‏ווריאנט מדאיג חדש B.1.1.529 שהתגלה בדרום אפריקה, שייתכן שהוא יותר מדבק ויותר עמיד לחיסון מווריאנט דלתא ששולט כאן. עוד אין מספיק מידע, אבל בווריאנט הזה יש יותר מוטציות מבווריאנטים אחרים, וחלקן הן מוטציות שמקנות יותר עמידות לחיסון ויכולת התפשטות טובה יותר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.