“החפץ חיים היה אומר עליהם יימח שמם”(הקלטה)

ראשי ישיבות ורבנים יוצאים בימים האחרונים בהתבטאויות חריפות בעקבות עצרת הגיוס של ‘הפלג הירושלמי’ בשיתוף עם ‘העדה החרדית’, עצרת שכונתה “מעמד הקריעה” שם נאמרו דברים חמורים נגד גדולי ישראל. ראש ישיבת ‘נצח התורה’: “משתתפי ההפגנה לא מגיעים לדרגתו של הכלב של החזו”א, עורכי ‘הפלס שם רשעים ירקב”. {האזינו}

ראשי ישיבות ורבנים יוצאים בימים האחרונים בהתבטאויות חריפות בעקבות עצרת הגיוס של ‘הפלג הירושלמי’ בשיתוף עם ‘העדה החרדית’, עצרת שכונתה “מעמד הקריעה” שם נאמרו דברים חמורים נגד גדולי ישראל.

ראש ישיבת ‘נצח התורה’ בעיר מודיעין עילית, הגאון רבי טוביה יעקובזון נשא שיחה בפני תלמידיו בישיבה שם גינה בחריפות את משתתפי ההפגנה ואף התבטא על עורכי עיתון ‘הפלס’ של ‘הפלג הירושלמי’: “שם רשעים ירקב”.

הרב יעקובזון פתח את דבריו: “הדור הזה כולם חושבים שהם בעלי מחלוקת – אני יכול לנסות לחלוק, צריך לדעת שגדולי הדור הם מבינים יותר מה שכתוב, היום זה דור – כמו בית משוגעים שקוראם לזה ירושלים ושם כולם חושבים שהם יודעים מה הם עושים כל מי שהתייצב בהפגנה הזו לא מגיע לדרגתו של הכלב של החזון איש”.

“החמור של החזון איש מבין יותר מכל האנשים שדיברו את הכל השטויות שדיברו שם, תדעו כי כל המודעות, הפשקווילים, ה”דעת תורה” שמופצים ברחובות זה אנשים קטנים! יש אנשים גדולים שהם יודעים מה הם עושים ומה שהם אומרים זה קודש קדשים כל השאר זה חולי חולין”.

“יש אדם אחד בדור הזה שכל מעשיו לשם שמיים האחד הזה גר בחזו”א 5 יש אחד ברשב”ם שאומר שזה המתגורר בחזו”א 5 מקיים את זה”.

“הם כותבים מודעות: ‘הבן שלך בסכנת גיוס לצבא’, והבן שלך? כבר חילוני! הבן שלי בסכנה שייקחו אותו לצבא הבנים שלהם איבדו את האידשקייט, יהודי שלא נכנע לגדולי הדור, יהודי שמחליט מי הגדול שלו היום ומי הגדול שלו מחר זה לא נקרא יהודי זה החורבן של המבצר החרדי”.

את דבריו סיים בחריפות: התנועה שנקראת ‘עץ’ וכל העורכים של ‘הפלס’: ‘שם רשעים ירקב’. החפץ חיים היה אומר עליהם ‘יימח שמם’. אבל רשעים שמם יירקב בקרוב.

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פוער פיו נגד גדולי הדור עליו אמרו חז”ל נידון בצואה רותחת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. החידוש שלמדתי מהרב ר”י “נצח התורה”, זה שלחזון איש זצ”ל היה כלב….

  נחום |
  הגב
 3. הגר”ט יעקובזון צדיק יס”ע לא מציע לרבנים ר”ש אוירבך והרב קלמנוביץ להיפגע מקפידתו

  חיים |
  הגב
 4. להיכן הגענו???? הרבנים הגאונים: הרב אויערבך, הרב קלמנוביץ, הרב שטרנבוך, הרב וייס העדה, הרב סענדר ארלנגר, הרב בצרי, הרב שלום כהן אמנם בשקט בשקט מחשש פן….., וכו’…
  ובהמשך הרשימה ראשי ישיבות ורבנים שהכלבלב שלהם נובח זה נשמע נעים יותר מרבי טוביה יעקובזון שמעז לפעור את פיו, וכ”ז בחסות נייחזי ונבזי החצרות בב”ב שמצליחים לבזות את הגראי”ל ור”ח. מה קרה? אסור להרב קלמנוביץ לחלוק על מי מהם???? את דעתו של ר”ח על הרב עובדיה שכחתם? או שהעלמתם? גועללל נפש של דיקטטורה

  נגעלללללל |
  הגב
 5. מי זה הפשפש המופשפש שבא לומר מיהו הצדיק ועל מי יש לומר ‘ימח שמם’. האיש יכול ללמוד עוד אלף שנה, בכדי לדעת חלק ממה שהגר”ש אורבך שכח מזמן.
  המחלה הקשה של הדור, זה שכל ראש ישיבה בישיבה קטנה, כנראה בגלל ‘פרוטקציות’. חושב שזה שהוא אומר בשיעור איזה רשב”א או קצעייס’ במקום לקבל עבודה שמתאימה ליכולותיו (לדוגמא, הדבקת בולים על מעטפות או החלפת טיטולים לקשישים). זה אומר שהוא יכול כבר לחוות דעתו בענייני הנהגת הדור.
  אין ספק שגדולי התורה מדורות קודמים היו מכנים אדם זה, ‘שוטה רשע וגס רוח’.

  יוסי |
  הגב
 6. מהיכן למדו שם בבני ברק לקלל ולנבל את הפה ???????? יעקובזון = בני ברק

  אתמהההה |
  הגב
 7. עובדה אין הבדל בין חוק טל לחוק הנמצא כהיום,ואז הרב אלישיב סמך על זה מה קרה עכשיו,בעצם אני יודע עם היו נותנים להם חצי מנדט הכל היה בסיידר ועיין ערך אפשטיין בירושלים שהכל עובר ,
  אז אני לא מתבטא חריף אבל מבקש מאנשים השפויים שבניהם תתערורו זה בסוף יביא לידי שפיכות דמים וטירוף דעת.

  נחמן |
  הגב
  • שקר גמור!!! ואחיזת עינים!
   בחוק טל לא התחייבו למכסות ולא נקבעו יעדים והחכי”ם לא חתמו על סעיף שאומר שתוקם רשות ממשלתית לעידוד הגיוס בציבור החרדי.
   מה שכן נכון, החוק הנוכחי הוא קופי פייס של חוק לפיד ורק יש דחיה של שלוש שנים (ואולי מעט יותר, תקראו בפנים). מי שחושב שהחוק הנורא שעבר, מזכיר את חוק טל, כנראה ניזון ממקורות שקר כמו יתד ושאר קווי נייעס ואתרים הקשורים לחצר. מי שגבר, שיקרא את החוק עצמו ולפחות את התקציר שלו ואז יתחיל לספר סיפורים ולתת קונפלימנטים ולספר על הישועה הגדולה. בקיצור, משוגעים רדו מהגגות לפני שיגייסו אתכם!

   יוסי |
   הגב