ראש עיריית ירושלים ברקת: “לא אפנה למצביעים החרדים” • מקורבי אלי ישי: “הוא ממתין לתשובתו של לופולינאסקי”

הבחירות לעיריות רשויות המקומיות ממשיכות ומספקות כותרות פוליטיות למכביר. בכל עיר עולים ויורדים שמות מועמדים לראשות העיר, ובתוך זה גם בערים החרדיות, ואתר ‘קוקר’ מדווח על כל תזוזה.
אך כמובן שהעיר המסקרנת ביותר מבחינה חרדית היא ירושלים, עיר בה קיים לכאורה הריכוז הגדול ביותר של ציבור חרדי ברחבי הארץ. כבר עתה מחכים כמעט כל תושבי העיר להצגת מועמדותו של ראש עיריית ירושלים לשעבר אורי לופולינאסקי, שעדיין לא הכריז רשמית על מועמדותו.
הבוקר חושף עיתון ‘משפחה’ כי מקורבי ראש העיר המכהן ניר ברקת אמרו אמש, כי אם אכן תוצג מועמדותו של אדם חרדי לראשות העיר, לופוליאנסקי כאמור ככל הנראה, הרי שברקת לא יפנה לקהל הבוחרים החרדי. ההודעה מעניינת במיוחד, שכן בבחירות הקודמות כן בחר ברקת לפנות גם לקהל החרדי, ואכן ציבור שלם מחסידות מסויימת בירושלים הצביע לברקת. הפעם, טוענים אנשי ברקת, זה לא יחזור על עצמו.
כן מפרסם העיתון את דברי אנשי אלי ישי, האומרים כי הם ממתינים עם התשובה להרצתו או אי הרצתו של אלי ישי לראשות העיר, לתשובתו הסופית של לופוליאנסקי אם הוא מתמודד, שכן אז כנראה יוותר אלי ישי על מועמדותו שלכאורה נראית חסרת סיכוי מול לופוליאנסקי, שכבר היה ראש עיר מכהן בירושלים ויש לו את מירב הסיכויים.
חבר מועצה חרדי מעיריית ירושלים אמר ל’משפחה’ כי “הציבור החרדי לא יכול לתת יד לקדנציה נוספת של ברקת”. זאת, בשל תוצאות הקדנציה האחרונה של ברקת, אז הפך את העיר מבחינה חילונית, הביא אליה אירועי תרבות שצורמים לחרדים והסתבך עם החרדים בעוד עשרות פרשיות.
ובתוך כך גוברים הלחצים מצד אישי ציבור ורבנים על לופולינאסקי שכבר יציג את מועמדותו, ובכך יפשוט את הספק הפוליטי בעיר הקדושה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.