ראש עיריית ירושלים פתח את המסחר בבורסה של ת"א לכבוד יום ירושלים

ירושלים, לדברי ראש העירייה, משה ליאון, היא הבירה הכלכלית של ישראל עם מחזור של יותר מ־15 מיליארד שקל בשנה, שני מיליון מ"ר למשרדים ומסחר ורבבות יח"ד בבנייה

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון ויושב ראש רשות ניירות ערך, ספי זינגר, פתחו הבוקר (חמישי) את המסחר בבורסה של תל־אביב לציון יום ירושלים.

מסתבר שבזמן שישנתם, עברה ירושלים בשנים האחרונות פיתוח כלכלי חסר תקדים והיא זוכה שנה אחר שנה בתואר "הבירה הכלכלית של ישראל". זאת בזכות תקציב שיא שעומד השנה על יותר מ־15 מיליארד שקלים, שמושקעים בין היתר בפיתוח תשתיות, חינוך, פנאי, תיירות וספורט.

גם החברות העירוניות בירושלים גדלו בצורה ניכרת והן מנהלות מיזמים בהיקפי שיא. כך לדוגמה, בשנה האחרונה ניהלה חברת מוריה לפיתוח ירושלים, שמשמשת כזרוע הביצועית של העירייה בתחום התשתיות, מיזמים בהיקף עתק של כשלושה מיליארד שקלים.

בבורסה בתל אביב נסחרות עשר חברות מירושלים, והן נמצאות במגוון הסקטורים שכוללים בין היתר: נדל"ן, הייטק, מסחר ושירותים, תעשייה, אנרגיה ועוד.

ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, אמר היום: "בירת ישראל חווה בשנים האחרונות פריחה כלכלית יוצאת דופן, הודות להשקעות חסרות תקדים בחינוך, תשתיות תחבורה, בינוי ופיתוח המרחב הציבורי. התשואה להשקעות אלו, מתבטאת בין היתר באמון שרוחשות לירושלים החברות המובילות במשק, שאף מעבירות את פעילותן לעיר, מי מהן כמשקיעות ומי מהן שבונות את משרדיהן בעיר.

"ירושלים, בירת העסקים המתהווה של ישראל, בונה היום מעל שני מיליון מ"ר של מסחר, תעסוקה ומשרדים עבור החברות הללו, שהגעתן לעיר מייצרת עשרות אלפי משרות איכותיות עבור תושבי העיר והמטרופולין כולו. רק ברובע העסקים החדש הנבנה בימים אלו בכניסה לירושלים, מתוכננות כ־60 אלף משרות וזו רק הסנונית הראשונה. לצד ההשקעה בשטחי תעסוקה ומסחר, מקודמים בירושלים עשרות אלפי יחידות דיור עבור תושבי ירושלים ומשפחות צעירות שמבקשות לגור בעיר שאין כמוה בעולם – ירושלים".

יו"ר רשות ניירות ערך, ספי זינגר, אמר: "היוזמה של פתיחת המסחר בבורסה בתל אביב לכבוד יום ירושלים, מסמלת בעיניי את החיבור בין שתי הערים הללו שלא מתחרות אחת בשנייה אלא משלימות אחת את השנייה. אני מאמין שהחיבור הזה, למרות שלפעמים זה קשה, הוא חיבור אפשרי והכרחי ולכן הוא יילך ויתחזק".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *