רבבות עוגות גבינה ובקבוקי שתיה יחולקו בכותל

בדרכו של נקדימון בן-גוריון: רבבות עוגות גבינה ובקבוקי שתיה יחולקו על ידי חב”ד לרבבות עולי הרגל בשבועות‬.

 

רבבות עולי הרגל שיבואו לשריד בית מקדשנו בחג השבועות, יקבלו מחב”ד ערכת מזון אישית, הכוללת עוגות ושתיה קרה. כמיטב המסורת, ארגון החסד החב”די הוותיק ‘כולל חב”ד’, שהוקם על ידי מייסד חסידות חב”ד כ”ק אדמו”ר הזקן נ”ע, ידאג לרווחתם של עולי הרגל, ובכך ימשיך מסורת רבת שנים, שהחלה על ידי החלוץ נקדימון בן-גוריון בשעתו, שדאג להכנת בורות מים קרים משיבי נפש לכל עולי הרגל שנהרו אל בית המקדש.

 

מבעוד מועד, נערכו בחב”ד לדאוג לעמך בית ישראל הגומעים ברגליהם את רחובות ירושלים ובבואם למקום הקודש והמקדש בעיצומו של חג השבועות – תמתין להם “ערכה אישית” משיבת נפש. במקביל, שלט ענק ומרהיב ייתלה בערב שבועות, ויכריז “קידושא רבא – שבועות תשע”ט”.

לאורך שעות הבוקר והצהריים, תזכה חב”ד את המוני העולים לשריד בית מקדשנו ב”קידושא רבא”, באמצעות חלוקת מיני מאפה ושתיה קרה, שיאוכסנו במוקדי קירור מיוחדים מערב החג. לשירות העולים, מוצבים עשרות “עמדות קידוש” בהן ניתן לקדש על היין. לצד מיני המאפה ובקבוקי השתייה, מצורפת לכל ערכה עוגת גבינה אישית.

מתחילת השבוע, עמלו במפעל האריזה הגדול של ‘כולל חב”ד’, מסביב לשעון, באריזת הערכות האישיות, באמצעות עשרות מתנדבים מכל רחבי הארץ. חלוקת הערכות האישיות, תאפשר נטילת ‘צידה לדרך’ וכך גם כאשר השמש קופחת יועלו עולי הרגל לעצור, ללגום שתייה קרה, לנוח, לטעום מהעוגות המשובחות ולאזור כוח להמשך הדרך עד לביתם.

על כל אריזה, תחת לוגו ‘בית התבשיל אשל ירושלים’ המופעל על ידי ה’כולל’, מודפסת קריאתו של כ”ק מרן האדמו”ר מליובאוויטש זצוק”ל: בנינו ערבים בעדינו – לאסוף את הילדים והטף לשמיעת עשרת הדברות בבית הכנסת בשעת קריאת התורה בחג השבועות.

החלוקה הגדולה לעולי הרגל מתאפשרת באמצעות שיתוף פעולה עם הקרן למורשת הכותל המערבי, בסיוע רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ. משפחות קאהן, לצד ‘קרן מרומים’, יפרשו גם השנה את חסותם על החלוקה ההמונית. חברת ‘האחים חמוי’, בראשות יגאל חמוי, תרמה את מוקדי הקירור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.