מעמד “קבלת שבת” בגן ורשא בוטל -המונים השתתפו

ברגע האחרון בוטל מעמד המחאה שתוכנן להתקיים בגן ורשא ובהיכל יצחק. כמה דקות לפני שבת עודכנו אנשי הפלג על ביטול המחאה אולם מאות באו למחות

ברגע האחרון בוטל מעמד קבלת שבת המונית – בעקבות הזעזוע ממעשה “רבם דקרו”, שבו  היכו את הגאון רבי אשר דויטש שמזוהה עם הפלג הירושלמי.

דקות אחדות לפני השבת הגיעה ההודעה לאלפי מנוי הפלס על ביטול המחאה. למרות ההודעה, תפילת קבלת שבת המונית התקיימה בבני ברק בגן ורשה, ובקרית ספר בסמוך לביה״כ ׳היכל יצחק׳, כמחאה על הפגיעה בראש ישיבת פוניבז׳ הג״ר אשר דויטש שליט״א.

בבני ברק; לאחר התפילה צעדו המתפללים לביתו של הרב דויטש לאחל לו רפואה שלימה ובריאות איתנה.
לטענת אנשי הפלג הירושלמי, התוקף ׳בחור מישיבת פוניבז׳ עלה לביתו של הרב דויטש לבקש את סליחתו, ונזרק מהישיבה לאחר התערבות ראשי ישיבתו.

בהפלס פורסם כי בדרכו ל”הכנסת ס”ת” בישיבת פוניבז’, פגשו תלמידי ישיבה מהישיבה המקבילה את הגאון רבי אשר דויטש בדרכו לישיבה, והכוהו נמרצות, שברו את ידו והוסיפו להכותו עד שראו שמגיעים אנשים לסביבה ואז הם ברחו. הרב נזקק לטיפול פונה לבית החולים ולאחר שנחבש שב להיכל הישיבה.

בעקבות המעשה החליטו בפלג הירשלמי שלא לשתוק ולקיים קבלת שבת כמחאה על הפגיעה ברבם.

יצויין, כי בפלג השני בפונביז’ מכחישים מכל וכל את המעשה, ” לא היה ולא נברא, רבי אשר מעד כאשר דרך על אופנים”, סיפרו בחורי הישיבה, “אנשי הפלג הירושלמי עטו על הסיפור כמוצאי שלל רב ומיהרו להשתמש בו כככלי לניגוח”, טוענים שם.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שטויות במיץ קוקוס בסך הכל נתקל במדרכה והשונאים עזרו לו לקום לכן הם עשו לו את זה אתם מבינים אל תעבדו עלינו בסדר????????????????

    מחבל |
    הגב