רבע מליון שקל: זה הסכום שעיריית אילת תובעת מחולה הקורונה המאומת

ראש עיריית אילת תובע חולה מאומת שהפר בידוד, הגיע לנפוש באילת וסיכן בכך את בריאות הציבור. כל הפרטים

ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי תובע סך של 250,000 ₪ מחולה מאומת הנושא את נגיף הקורונה, שהפר בידוד כאמור בצו הבריאות (נגיף הקורונה החדש) (בידוד בית והוראות שונות) (הוראת שעה), תש”ף-2020, והגיע לנפוש באילת. שוטרי משטרת מרחב אילת שאיתרו את החולה ביום 31.7.20 במלון קלאב הוטל, הרחיקו אותו ואת משפחתו מהעיר וקנסו אותו ב 5,000 ₪. באם לא ישלם האזרח את הפיצוי הנתבע כנגד הנזקים שגרם בהתנהגותו לשיקום ביטחונם של תושבי העיר והנופשים בה, תוגש נגדו תביעה אזרחית.

במכתב במסירה אישית שנשלח לאזרח, כתב עו”ד ד”ר אופיר מילר בשם ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי והתאגיד העירוני לתיירות אילת בע”מ: “העובדה, כי בחרת לצאת מפתח ביתך, שהייתך בבית מלון ושהיה במרחב הציבורי בעיר אילת הינה הפרה בוטה של חובת ותנאי הבידוד תוך סיכון ממשי להדביק ולהפיץ את מחלת הקורונה ולסכן את כלל הציבור”. עוד צוין במכתב, כי עיריית אילת והעומד בראשה באמצעות התאגיד העירוני לתיירות, משקיעים מאמצים וכספים רבים על מנת לשמור, לעודד ולפתח את תחום התיירות בעיר אילת, במיוחד בימים אלו בהם קיימת פגיעה כלכלית גדולה בענף התיירות ובתושבי העיר עקב התפשטות נגיף הקורונה בישראל.

התנהלות האזרח כמפורט לעיל והזלזול בהוראות החוק ובחיי האדם, מהווים פגיעה חמורה בביטחון התושבים והנופשים באילת ובמאמצים הרבים אותם משקיעה העירייה והתאגיד על מנת לשמור על תושבי העיר והנופשים בה. בהתנהגותו כמפורט לעיל עבר האזרח עבירות פליליות כמשמעותן בסעיף 218 לחוק העונשין, תשל”ז- 1977 וכן בחוק לתיקון ולקיום תוקפן של תקנות שעת חירום (נגיף הקורונה החדש – אכיפה), תש”ף-2020. כמו כן, התנהלותו כמפורט לעיל אף עולה בכדי עוולת התרמית כמשמעותה בסעיף 56 לפקודת הנזיקין (נוסח חדש) וכן הפרת חובה חקוקה כמשמעותה בסעיף 63 לפקודה לפקודת הנזיקין (נוסח חדש). לצד איחולי בריאות שמסר ראש העירייה, צוין במכתב, כי תושבי העיר אילת, העירייה ותאגיד התיירות, אינם מתכוונים לעבור לסדר היום על התנהלותו כאמור ובכוונתם למצות עמו את הדין בכל חומרתו.

על רקע התנהלותו חסרת האחריות של האזרח, החליט כאמור ראש עיריית אילת לתבוע את האזרח בסך של 250,000 ₪ כנגד הנזקים שגרם בהתנהגותו לשיקום ביטחונם של הנופשים הרבים הפוקדים את העיר. את סכום התביעה נדרש האזרח לשלם תוך 7 ימים, באם יבחר לא לעשות כן, תוגש נגדו תביעה אזרחית בערכאות המתאימות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.