רה”מ בטקס פתיחת ביה”ח ‘אסותא’ אשדוד: “נוסיף 500 מיטות”

יו”ר אסותא פרופ’ שמר: העיר אשדוד זקוקה לבית חולים כפול בגודלו * שר הבריאות לשעבר הרב ליצמן: “זהו מרכז רפואי מתקדם ומשוכלל שבו מטפלים עם חמלה ואנושיות לצד קדמה טכנולוגית”

 

 

 

“החזון שלי הוא להוסיף לבית החולים 500 מיטות תת קרקעיות ומנחת מסוקים”, כך אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס חניכת בית החולים הציבורי אסותא אשדוד, שהתקיים בעיר אשדוד, בטקס מרגש ורב רושם. עוד הוסיף ראש הממשלה כי “זהו יום היסטורי שיוביל לשינוי לא רק בקרב תושבי אשדוד אלא בקרב כל מערכת הבריאות בישראל, ומדובר בלא פחות מהתגשמות של חלום וביום חג לתושבי אשדוד”.

בית החולים הציבורי אסותא אשדוד נפתח ביוני 2017, בתהליך פתיחה הדרגתי שהושלם עם פתיחת חדר המיון בנובמבר, אז החלו לפעול חדר המיון ומחלקת היולדות. בטקס החגיגי השתתפו גם שר הבריאות לשעבר הרב יעקב ליצמן, ראש עיריית אשדוד ד”ר יחיאל לסרי, יו”ר אסותא מרכזים רפואיים פרופ’ שוקי שמר, מנכ”ל מכבי רן סער, שרי ממשלה, חברי כנסת ובכירים רבים נוספים.

ח”כ הרב יעקב ליצמן העלה על נס את פועלו של יו”ר אסותא הפרופ’ יהושע שמר, שבזכותו הגיע בית החולים לאן שהגיע. “זהו מרכז רפואי שמשלב חמלה ואנושיות, לצד קידמה טכנולוגית. העיר אשדוד זכתה, ו’מעיר שאין בה רופא’ הפכה לעיר שיש לה בית חולים מתקדם ומשוכלל”. הוא ציין לשבח את תמיכתו העקבית של רה”מ נתניהו ומי שהיה אז שר האוצר, יובל שטייניץ, שבתמיכתם יצא הרעיון מהכח אל הפועל.  עם זאת, הבהיר שלא מדובר בסוף פסוק: “מדינת ישראל משוועת למיטות נוספות בבתי החולים ובימים אלה אנו מתכננים שני בתי חולים נוספים – בקריית אתא ובבאר שבע. מה שפרופ’ שוקי שמר הצליח לעשות כאן, ראוי להערכה רבה ומאחורינו ניצב בית חולים לתפארת שעומד בקדמת הטכנולוגיה”.

פרופ’ שמר, שהוביל בשנים האחרונות את פרויקט הקמת בית החולים הציבורי באשדוד, הראשון שנבנה בישראל ב- 40 השנים האחרונות, הודה לראש הממשלה על התחייבותו לסייע להוספת מיטות לבית החולים וציין כי “אנחנו נמצאים במדינה שזה רק עניין של זמן שנזדקק למיטות אלה ואשדוד זקוקה לבית חולים כפול בגודלו. מספר האנשים שפונים לכאן מדי יום לא מפסיק להדהים אותנו ובחודשיים שמחלקת היולדות פועלת כמעט חצינו את רף 1000 הלידות. כבר היום חייבים לתכנן תוספת של 400 מיטות בבית החולים על מנת לקדם את צרכי הקהילה בעיר לאור הגידול הצפוי באוכלוסייה”.

בית החולים חרט על דגלו את נושא השירות ושם לעצמו למטרה להעניק למטופליו חוויית בריאות אחרת. מנכ”לית אסותא אשדוד רחל שמואלי ציינה בדבריה במהלך הטקס כי “החולים לעולם לא יהיו כאן רק מספרי תעודת זהות, וכל מטופל הוא עולם ומלואו. רפואה טובה צריכה לשלב איכות רפואית ומקצועית, תוך שמירה על כבודו של כל אדם. בית החולים נבנה על ידי אנשים ולמען אנשים”.

במהלך הטקס הופיע יהורם גאון עם שיר חדש, שמילותיו הצליחו ללכוד את רוח בית החולים ואת תחושת השליחות של האנשים העובדים בו.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.