רה”מ: “גנדי לא יכל להשיב לטענות כנגדו”

במהלך דבריו בטקס האזכרה הממלכתית לרחבעם זאבי ז”ל בהר הרצל לפרשה המדוברת

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במהלך דבריו בטקס האזכרה הממלכתית לרחבעם זאבי ז”ל בהר הרצל לפרשה המדוברת. “אנחנו דואבים על כך שבשנתה האחרונה  המשפחה נאלצה לסבול את ההאשמות שהוטחו בגנדי, וגנדי לא יכול היה להשיב. אבל אנחנו זוכרים אותה, בחיבה גדולה, בהערכה גדולה, אמיתית”, אמר ראש הממשלה לבני המשפחה.

לאחר מכן אמר ראש הממשלה כי “השנה עסקתי רבות בנושא הנצחתו של גנדי, של רחבעם זאבי ז”ל. יש חשיבות גדולה לתת ביטוי הולם לתרומתו ארוכת השנים לביטחון מדינתנו, ולאהבת ארצנו. אני חושב שעל כך אין עוררין. לפני כמה חודשים קיבלנו החלטה שגנדי יונצח במועצה האזורית שומרון, ומתחם חדש, באזור התעשייה ברקן, נושא את שמו של גנדי ושל יעל, וסמוך לו מוקם גם מרכז מורשת. זה משמעותי, מכיוון שגנדי אהב את כל הארץ, אבל הוא אהב את השומרון כמו את ארץ ישראל כולה, ואני סבור שההנצחה בברקן מכבדת אותו ואת רעייתו”.

רה”מ הוסיף ושיבח את גנדי, “לעתים קרובות אנחנו שוכחים עד כמה נדיר הדבר לפגוש אדם כמו גנדי. לוחם נועז, מפקד מוכשר, איש ספר שהיה גם ידען עם וזה שילוב שאינו שכיח. לכך כמובן מצטרפת עשייתו כאיש ציבור בכנסת ובן משפחה. לפני כמה ימים קיבלתי תזכורת מוחשית לאחד הצדדים שלו מהפנים המגוונים שלו, לפעילות שלו. אני ביקרתי בבקעת הירדן לציון יובל שנים להתיישבות היהודית בבקעה אחרי מלחמת ששת הימים. אתם בוודאי זוכרים שבעקבות המלחמה, התגברו הניסיונות של מחבלים לחדור ממזרח, מכיוון ירדן ולפגוע באזרחנו. וגנדי כאלוף פיקוד המרכז ניצח על המערכה בארץ המרדפים, בחסימת הגבול המזרחי. המארבים, הפשיטות, מאות המרדפים במרחבי הבקעה, שיכללו את תורת הלחימה של צה”ל”.

“גנדי יצא בתקיפות נגד הלכי רוח פוסט ציוניים שהבאישו את ריחם של נושאי לפיד הגבורה. הוא כתב: ‘בחרנו בחברה שיש בה חופש היצירה; באומנות, בספרות, בשירה ובתיאטרון. חופש היצירה – כן, אבל לא חופש ההפקרות – על חשבון דברים בקדושה שהיו לנחלת הכלל’. זה היה גנדי, מגן המולדת ואוהב המולדת. כדורי המרצחים שפגעו בו לא כיבו וגם לא יכבו את הנר הפנימי שלו, שממשיך להפיץ אור. יהי זכרו ברוך”.

צילום: קובי גדעון/ לע”מ.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.