רה”מ השתתף בתרגיל המדמה מלחמה בכל החזיתות: “אל תנסו אותנו”

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום בתרגיל ההיערכות הגדול של צה״ל ברמת הגולן ושיגר מסר לחיזבאללה, “הלוחמים והמפקדים שלנו מוכנים לכל תרחיש”

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום בתרגיל ההיערכות הגדול של צה״ל ברמת הגולן ושיגר מסר לחיזבאללה, “הלוחמים והמפקדים שלנו מוכנים לכל תרחיש”.

בתרגיל ההיערכות הגדול של צה״ל: הלוחמים והמפקדים שלנו מוכנים לכל תרחיש.

בתרגיל ההיערכות הגדול של צה״ל: הלוחמים והמפקדים שלנו מוכנים לכל תרחיש.

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‏ ב- יום רביעי, 19 ביוני 2019

נתניהו הוסיף: “אני מלווה היום את התרגיל הענק של צה״ל בצפון. התרשמתי מאוד מרוח הלוחמים והמפקדים, ובעיקר מכוח ההשמדה של צה”ל. אני אומר לאויבים שלנו: לצה”ל יש כוח השמד גדול מאוד. אל תנסו אותנו”.

גורם בכיר בחיל האוויר אמר אתמול בשיחה עם עיתונאים כי ביום ראשון השבוע נפתח תרגיל חילי שמדמה מלחמה. הוא יסתיים היום, יום רביעי.

התרגיל מדמה לחימה רב-זירתית ותמרון בין-זרועי רחב שמטרתו לשפר את כשירות ומוכנות הכוחות של חיל-האוויר להתמודדות עם תרחיש לחימה רב-זירתי הכולל תקיפות רבות בפרקי זמן קצרים וסיוע לכוחות הקרקעיים.

בתרגיל השתתפו כלל הטייסות והכוחות של חיל האוויר – מטוסי ומסוקי קרב, מערך כטמ״ם ומערך הבקרה, “מהחייל הפשוט ועד למפקד החיל”, כלשונו.
עיקר התרגיל נועד לקבלת החלטות במרחב שבו הכוחות בחוסר וודאות, בכלל הזירות, עם מיקוד בגזרה הצפונית וכן לצורך שת״פ מעמיק עם כוחות היבשה
בתרגיל הושם דגש על יכולות קטלניות- מהירות ואפקטיביות – כולל דימוי אויב מאתגר, חושב ומגיב, בעל יכולות מעבר לקיים היום בזירה.

לראשונה משתתפים השנה בתרגיל הזה גם מטוסי F35, מטוס הקרב המתקדם בעולם. המטוס טס לאורך היום והלילה, נותן מענה ומשפר את כוחות חיל האוויר.

הגורם הוסיף: “חיל האוויר מתחקר את עצמו לאורך כל התרגיל על מנת להשתפר תוך כדי. בסיום התרגיל יבוצע תחקיר מקיף”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.