רוסיה על תקיפת ישראל: “התפתחות מסוכנת”

גם ברוסיה וגם בדמשק הטילו את האחריות לתקיפה בה נהרגו 14 בני אדם בסוריה על ישראל. בירושלים שותקים לעת עתה. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר כי תקיפת הבסיס בסוריה היא “התפתחות מסוכנת”

צבא רוסיה מאשים את חיל האוויר הישראלי בכך שתקף את הבסיס האווירי בחומס במהלך הלילה, בה נהרגו 14 בני אדם בהם אירנים ששהו במקום. בהודעה של צבא רוסיה, נטען כי מערכות ההגנה האוויריות של סוריה הפילו חמישה מהטילים.

בירושלים שותקים לעת עתה. שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר כי תקיפת הבסיס בסוריה היא “התפתחות מסוכנת” ועל כל הבריתות הצבאיות באזור להבין זאת.

שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב אמר היום (שני)לעיתונאים במוסקבה כי “המצב בסוריה נהיה יותר ויותר מסוכן, יש שחקנים שנכנסים לעימות ללא הזמנה”. “אני מקווה שארה”ב מבינה שזו התפתחות מסוכנת”, אמר לברוב והוסיף: “אנחנו מחויבים לדמשק”

בסוריה ובעולם כולו חשדו כי את ארצות הברית היא זאת שתקפה, בשל ההכנות האפשריות לתגובה לדיווחים על המתקפה הכימית של המשטר בדומא. בוושינגטון הכחישו זאת ואמרו כי לא הוציאו לפועל מתקפה בסוריה. כעת, גם ברוסיה וגם דמשק הטילו את האחריות על ישראל.

ברשת אל-מיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, דווח כי הטילים שוגרו מהמרחב האווירי של לבנון לעבר הבסיס האסטרטגי, שבו פועלים גם כוחות רוסיים ואיראניים. עוד נטען כי לאחר המתקפה, ניסו לוחמים משורות ארגון “המדינה האסלאמית” (דאעש) להתקדם באזור.

הבסיס, שנמצא בשטח מדברי העתיר בשדות גז, הוא אחד הגדולים ביותר בסוריה ושימש את רוסיה בקרבות לשחרור העיר תדמור הסמוכה מידי דאעש.

כזכור, אתמול איים נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי נשיא סוריה בשאר אסד “ישלם מחיר כבד” בעקבות המתקפה הכימית בפרברי דמשק. תומאס בוסרט, היועץ לביטחון המולדת בבית הלבן, אמר כי תיתכן פעולה צבאית אמריקנית, כולל שיגורי טילים. “כל האופציות מונחות על השולחן”, אמר בוסרט בריאיון לרשת ABC.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.