רחפנים, מחסומים ותצפית: כך חוסמת המשטרה את הדרך למירון

כוחות משטרה גדולים שנפרסו בדרכים המובילות לישוב מירון ובשטחים המקיפים אותו ימנעו כניסה של מי שאינו תושב הישוב לתוך תחומי הישוב עד לתאריך ה-17.5.20.

היום בשעות הערב יחל ארוע ה”הדלקות” שבשל הקורנה יהיה מעמד מצומצם ברחבת הקבר במירון.

משטרת ישראל נערכה על מנת להבטיח את קיומו של הארוע בהתאם לתקנות לשעת חירום לחג ל”ג בעומר שפרסמו ביום חמישי האחרון.

המשטרה מסרה כי הצעדים וההערכות המיוחדת של משטרת ישראל נועדו להבטיח את בריאות הציבור ולמנוע אפשרות להתפשטות הנגיף והדבקה המונית. נשמעים להנחיות – מצילים חיים

היום בשעה 8:00 בבוקר יחלו לפעול המחסומים שהוקמו בכבישים המובילים לישוב מירון,

כוחות משטרה גדולים שנפרסו בדרכים המובילות לישוב מירון ובשטחים המקיפים אותו ימנעו כניסה של מי שאינו תושב הישוב לתוך תחומי הישוב עד לתאריך ה-17.5.20.

במתחם הקבר יתקיים ארוע “הדלקות” מצומצם, במהלכו יתקיימו 3 הדלקות, שהראשונה שבהן תחל בשעה 20:00.

מתחם ההדלקה יהיה סגור ולא תתאפשר כניסה אליו למעט 50 משתתפים שאושרו מראש בכל הדלקה.

ההדלקות יועברו בשידור ישיר באמצעי התקשורת על מנת לאפשר לכלל הציבור לצפות בהם מבתיהם בבטחה.

כניסת עיתונאים אסורה, למעט העיתונאים המסקרים או מתעדים את האירוע שקיבלו על כך אישור מראש.

המשטרה קוראת לכלל הציבור שלא לנסות להגיע אל הישוב ומתחם הקבר, מחסומי משטרה שמוקמו בכבישים ובדרכים המובילות לישוב לא יאפשרו כניסה של לא-מורשים. בשטחים וביערות המקיפים את הישוב פרוסים שוטרי משמר הגבול מצויידים באמצעי תצפית, ברחפנים ורכבי שטח למניעה של ניסיונות הגעה רגלית לאתר.

על פי הוראות התקנות לשעת חירום חל איסור להשכיר יחידת אירוח או צימרים בישוב מירון עד לתאריך ה-17.5.20. השכרה בישובים הסמוכים (בר יוחאי, אור הגנוז, ספסופה, כפר חושן, גוש חלב, צבעון, כדיתה, דלתון, כפר שמאי, אמירים, שפר, פרוד) אסורה עד ה14.5.20.

משטרת ישראל לא תאפשר חריגה מהוראות התקש”ח, לשוטרים הוקנו סמכויות מיוחדות בחוק להרחקת לא מורשים ולמפירי ההנחיות ינתנו דוחות כספיים.

אנו מצפים מהציבור להישמע להנחיות, לא להגיע למחסומים ולא ליצור עימותים מיותרים עם השוטרים. כנגד המפירים את הוראות התקש”ח תבוצע אכיפה בלתי מתפשרת. לא-מורשים יורחקו וכלי רכב שלהם יגררו.

להלן פירוט המחסומים בכבישי הסביבה והשינויים בהסדרי התנועה החל מיום שני 11.5 בשעה 0800:

▪️כביש 89 מחלף אליפלט לכיוון מערב.
▪️כביש 8900 צומת בירייה לכיוון דרום.
▪️כביש 886 צומת דלתון לכיוון דרום.
▪️כביש 89 בכיכר צפת לכיוון מערב.
▪️כביש 89 צומת חירם לכיוון מזרח.
▪️כביש 89 צומת ג’יש לכיוון מזרח.
▪️כביש 89 כיכר עין זיתים לכיוון מערב.
▪️כביש 89 מועצה אזורית מרום הגליל לכיוון מזרח.
▪️כביש 85 כיכר קדרים לכיוון מערב.
▪️כביש 85 צומת חנניה (צומת שבע) לכיוון מזרח.
▪️כביש 866 צומת כפר שמאי לכיוון צפון.

החסימות בכבישי הסביבה יפתחו ביום ___, הכניסה לישוב מירון תמשיך להיות מוגבלת לתושבי הישוב בלבד ומתחם הקבר ישאר סגור עד ל 17.5.20.

הנחיות לתושבים המתגוררים בסמוך למירון:
▪️תושבים המתגוררים בסמוך למירון, יורשו לנסוע בצירים המפורטים, וזאת רק באמצעות הצגת תעודת זהות וספח עדכני בה יצויין מקום מגוריהם.

▪️אשכול ישובי צפת: (צפת, עכברה, כדיתא, עלמה, דלתון וביריה) כניסת כלי הרכב תתאפשר רק דרך מחלף אליפלט, צומת ראש פינה, צומת דלתון ועד כיכר עין זיתים בלבד – לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

▪️אשכול ישובי גוש חלב: (צבעון, גוש חלב, ספסופה, אור הגנוז ,בר יוחאי ומושב מירון)
כניסת כלי רכב תתאפשר דרך צומת צבעון וצומת גוש חלב ועד לצומת בר יוחאי בלבד – לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

▪️אשכול ישובי חנניה: (עין אל אסד, פרוד, אמירים, שפר וכפר שמאי) כניסת כלי רכב תתאפשר דרך צומת שבע(חנניה) ועד לצומת כפר שמאי בלבד – לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים.

תושבי מירון בהצגת תעודת זהות וספח עדכני ולאחר רישום מוקדם “באגודה החקלאית מושב מירון” יוכלו להיכנס עם רכביהם לישוב מירון רק מצומת גוש חלב (כביש 89) וצומת צבעון בלבד. לא תתאפשר כניסה של רכבים מצמתים אחרים

נוכח השינויים בהסדרי התנועה, ציבור הנהגים מתבקש לגלות סבלנות ולהישמע להוראות והנחיות השוטרים, כמו כן נדרשת תשומת לב הנהגים לשלטי הכוונה ושילוט בצידי הדרך

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.