ריבלין לילדי עוטף עזה: “במידה וימומשו האיומים בחידוש האש-הם יענו בהתאם”

נשיא המדינה ארח הבוקר עשרות ילדים מקיבוצי עוטף עזה במשכן הנשיא: “במידה וימומשו האיומים בחידוש האש-הם יענו בהתאם, בימים האחרונים אתם הייתם הגיבורים של העם ואני יודע שזה לא קל”

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ארח הבוקר עשרות ילדים מהקיבוצים נחל עוז, כפר מימון וכפר עזה שבעוטף עזה ליום כיף והפוגה מהמצב הביטחוני במשכן הנשיא. הילדים, אשר את חופשת הקיץ שלהם העבירו במקלטים ובממ”דים תחת אזעקות, ירי טילים, וסכנת מנהרות התופת, נהנו משלל פעילויות חווייתיות להן נערכו כל עובדי בית הנשיא- מתקנים מתנפחים, מופע פעלולים אטרקטיבי וחלוקת קרטיבים.

 

הנשיא ריבלין פגש בילדים בין המתקנים המתנפחים ושיבח את אומץ ליבם. הנשיא לילדים : “ילדים יקרים לנו ואהובים עלינו, אנו שמחים יחד עם כל עם ישראל שהגענו לרגע בו אפשר להגיד ‘ברוכים החוזרים הביתה’. בימים האחרונים אתם הייתם הגיבורים של העם ואני יודע שזה לא קל.”

הנשיא סיפר על ילדותו ואמר :”גם אני כמוכם, חוויתי בילדותי מלחמות. ירושלים היתה תחת מצור ואויבנו כיוונו עלינו את אש התותחים. נאלצנו לרדת למקלטים בדיוק כפי שעשיתם אתם אבל ידענו כולנו שאנו בארץ שלנו ואנו נלחמים על המדינה שלנו. מאז הקמנו מדינה ויש לנו צבא שחייליו גיבורים וחלקם אחיכם והוריכם” הנשיא הוסיף כי “החופש הגדול של השנה התחיל לפני הרבה זמן אך לכם לא ניתנה ההזדמנות להנות ממנו. אנו מקווים שהיום תינתן ההזדמנות עד לתחילת שנת הלימודים להנות מהחופש. אני תקווה כי נגיע לזמן שבו יבינו שאנו לא צריכים לאפשר את קיומה של המדינה שלנו אלא שמדינתנו היא עובדה ואנו וילדינו יושבים בכל גבולותיה.”

הנשיא אשר אירח במשכנו את טוביה צפיר, שהגיע בהתנדבות להופיע בפני ילדי הדרום, הוסיף בחיוך “משפחת ריבלין ומשפחת צפיר יעשו טוב לילדי ישראל ביום הראשון האמיתי לחופש הגדול שלכם”. רעיית הנשיא, נחמה ריבלין, השתתפה אף היא בפעילויות לילדים וקיימה “שעת סיפור” בה הקריאה לילדים את הסיפור המפוזר בכפר אז”ר.

 

הנשיא הזכיר את ביקורו אתמול בכפר עזה ואמר :”אתמול ביקרתי בכפר עזה ובאזור קו העימות, ראיתי כי רוב המשפחות עדיין לא חזרו לביתם. בירכתי את אותם התושבים אשר אחזו ונאחזו בגבולות מדינת ישראל ולא הסכימו לעזוב את בתיהם תוך אמירה ברורה שהם שומרים על ביתם שבדרום. אני מקווה שהאיומים הם איומי סרק ומתוך הרצון להישגים כאלה ואחרים, אך במידה וימומשו האיומים בחידוש האש-הם יענו בהתאם.

אני סומך לחלוטין על השיקולים שהנחו את הממשלה לקבל את החלטתה לאחר שהתייעצו עם כל גורמי הביטחון שעושים רבות לביטחונה של מדינת ישראל וכי ההחלטה שנתקבלה היא החלטה נכונה”.

 

הנשיא התייחס ליחסי ישראל ארצות הברית, והודה לנשיא אובמה על תמיכתו בישראל ואמר: “אני מברך את הנשיא אובמה על מאמציו, על רצונו הכנה ועל העמידה של הממשל האמריקאי והעם האמריקאי לצידה של ישראל בתקופה זו. אני מוסר את תודתי למזכיר המדינה קרי שאנחנו בטוחים ברצונו להפסיק את שפיכות הדמים במזרח התיכון. גם בעת חילוקי דעות אנחנו לא שוכחים שידידתנו הטובה ביותר, בת בריתנו ושותפתנו האסטרטגית לנושאי העולם החופשי היא ארצות הברית”.

קרדיט צילום: מארק ניימן / לע”מ

New_MN2_6191 GPOMN2_6067 GPOMN2_5992 GPOMN2_5949 New_MN1_4149

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אדוני רבלין, קראתי את “תגובתך הכופרית”, אודות נישואיהם של אחותי היהודייה עם אותו ערבי הנחמד (האחמד) המסריח, זעתי וחלתי. אפילו הכופרים הגדולים כמו גולדה מתהפכת בקברה , בן גוריון כנ”ל מי שיער ומי חשב שנגיע לביזיון כזה!

  נשיא יהודי וישראלי מעודד התבוללות , ולהזכיר שאנו במצב מלחמה שבה השתתפו “הטובים מערביי ישראל” עורכי דין , רופאים ושאר נושאי תפקידים בכל מני דרגות , עשו לייקים לרצח חיילי צה”ל, איחלו לחיילי צה”ל כל מני דברים מכוערים ושמחו במותם , זאת כאשר בני הדודים שלנו תושבי ישראל, תוקפים, מבזים ופוגעים פיזית ומורלית באזרחי המדינה תוך נסיונות חטיפה שלו פורסמו בתקשורת.

  אתה מר ריבלין בזיון למדינת ישראל הציונות, אם לכך הגענו ב-60 שנה של מדינת ישראל שנשיא מעודד התבוללות ובנו של ראש הממשלה יוצא עם נורווגית , מה אנו באים לתת לעולם בכלל , חוששני שאת האור שאנו רוצים להיות לגויים , אתם נכבדי הממשלה עוד תהפכו לחושך וחורבן!

  עם כל הכבוד אליך, פתיחות ואחדות המצופים ממך כנשיא יהודי(?) למדינה היהודית האחת והיחידה על פני התבל כולו, לא יכולים לבוא על חשבון הזהות היהודית של המדינה ששמה אותך אדון לה.
  זה רע, זה מר, זה נמהר, זה איום וזה נורא. נורא מאוד אפילו! מבהיל, מבחיל, מרעיד, מרתיח ומתמיה, איך לברזליזם וממלכתיות מכסים על הכחדת העם ששמך לנשיא עליו. כן, לא פחות, התבוללות – היא הכחדת העם הזה!

  איך קרה אדוני הנשיא, שראיתי בך – כמו רבים אחרים – יהודי ירושלמי ציוני ונלהב, אבל יהודי טוב הרואה את טובת עמו בראש ובראשונה. איך טחו עיניך מראות שתחת מעטה הדמוקרטיה אותה הנחת עטרה לראשך – מבצעים כאן, לנגד עיניך, רצח עם נוסף?!

  אם נדמה בעיניך, כי נבחרת כדי לערוך חופות בין יהודים לערבים בשם הדמוקרטיה, אני יבחר לקדש את החיים היהודיים שלי על פני קידושין עם אסורי ופסולי החיתון שלך.
  פשוט אני וכל העם נתפלל בכל כוחינו שכהונתך הרמה תגיע לסיומה עוד טרם תבשיל. כי מי יודע, בקצב הזה, הבשלתה – אולי חלילה – תהיה זו שריפת זהותנו היהודית. ניתוץ אמונתנו. ביזיון עמנו.

  זו שבירת הלוחות לעיני העמים, המביטים בנאורות הממארת ששוטפת את העם הזה, וקושרים משוואה אחת בין “צבא מוסרי והומניטארי” המאבד את חייליו היהודים לטובת “אזרחים חפים מפשע” המחפים על מחבלים ארורים, לעם שנשיאו מבקש לכבד את רצון אויביו להשמידו, בשם הדמוקרטיה.

  חדל לך, חדל קשקשת. אל נא לך, נשיאנו הנכבד והאהוב, לטעות באויבינו המרים כי ייכבדונו על תגובתך זו. הם אכן ילבינו שיניהם נוכח דברי הפיוס שלך, לא משום שהם רואים בהם דברי פיוס וקירוב ללבות בין עמים, כי אם משום שהרמת להם עוד כדור להנחתה. וכחובב ספורט אתה יודע – זו הטעות הכי נוראית ששחקן יכול לעשות.

  איזה חוצפן אתה, תגיד לי אתה בכלל לא מפחד מאלוקים ??????????
  מה אתה נשיא של הערבים ולא של היהודים? תודה שגילית את פרצופך האמיתי והשפל בו אתה מעודד התבוללות והתאסלמות של בנות ישראל. בושה וחרפה….. עוכרי ישראל שר”י, לכו לאוגנדה! שם תתבוללו עם מנהיגכם הרצל ימ”ש שאף הוא התבולל “/”וילדיו אינם יהודים””, בקיצור הוא נכרת מזרע ישראל, כעת הם מזרע עמלק! לכו תכריתו עצמכם ותהיו בהמות בני בהמות! אבל באוגנדה, לא בארץ הקודש! “אשר נשיא יחטא”

  כל הזמן הנר דולק עוד אפשר לתקן אדוני. ומי יודע, אולי נוכחותך בהפגנה היום, מלבד הגדולה שבהודאה בשגגה, היא פשוט תחזיר אותך למקומך הטבעי שברחת ממנו – לעמוד בראש העם הזה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב