שלומי לחיאני מדבר: “הקלון שוקל טון והולך איתך לכל מקום” (וידאו)

הוא היה מטאור פוליטי, ראש עיריית בת ים שהפך אותה מפרבר עם תדמית בעייתית לעיר מבוקשת שעברה מהפך. הנפילה הגיעה כשבית המשפט הרשיע אותו בעסקת טיעון בניגוד עניינים והטיל עליו קלון. כעת, כשהוא מחוץ לעירייה, אומר לחיאני: “אנשים חזקים חיפשו אותי – והצליחו. לקחתי את עסקת הטיעון בגלל שיש לי משפחה”

מכה על חטא: על רקע ערעור הפרקליטות שדורשת שירצה מאסר בפועל, ראש עיריית בתל ים לשעבר שלומי לחיאני מדבר לראשונה על עסקת הטיעון עליה חתם, במסגרתו ככל הנראה הקריירה הפוליטית שלו הסתיימה. “צחוק הגורל: אני באתי לנקות את בת ים משחיתות, וגם השופט אמר את זה, אני נופל על ניגוד עניינים”, הוא אומר.

“קיבלתי הלוואות שהעמידו אותי במצב של ניגוד עניינים, זה בדיוק מה שעשיתי. ברור שטעיתי, הודיתי, הורדתי את הראש, זרקו אותי מהמקום הכי חשוב שיש לי, אבל צריך להסתכל על הכל. האירועים הללו קרו בשנה הראשונה שלי כראש העיר, בעשור שלאחר מכן כל הפעולות שלי היו למופת. גם אנשים ישרים עושים טעויות. הגעתי למצב הזה מחוסר תשומת לב. היה לי נוח לעצום עין ולהגיד שזה בסדר, על זה אני משלם את המחיר”.

לחיאני מתעקש כי חתם על ההסכם לא בלב שלם: “הסיפור הזה נגמר באפס, אין להם מילימטר. אני עדיין עומד מאחורי כל מה שאמרתי על כתב האישום ועל המעצר. האנשים שביקשתי מהם הלוואה הם חברים שלי 30 שנה, אני מודה שזאת הייתה טעות ועל זה אני משלם את המחיר. מתוך עסקת הטיעון, אני אומר שחצי-חצי: חצי עשיתי וחצי לא. עם זה, אני עומד מאחורי ההסדר, תוצאתית עשיתי את כל מה שכתוב בו”.

“הקלון מעלי שוקל טון”

בהמשך, הוא מתייחס למה שהכי מפריע לו, הצמדת הקלון והרחקתו מהחיים הציבוריים: “אני חושב שהעבירות האלה לא מחייבות קלון, שום איש ציבור לא הורשע כי הוא קיבל הלוואה מחברים שלו. ברור שבהתחלה לא הלכתי להסדר טיעון, הסכמתי להסדר כי אני לא חי לבד, יש לי משפחה ולא רציתי להיגרר עם המשפט הזה שנים. לאורך כל הזמן הייתי בטוח שאני נקי ולא עשיתי כלום. בתוך בית המשפט, שראיתי איזה חוויה זאת להיות נאשם, הבנתי שזה לא בשבילי”.
לחיאני משוכנע שהוא היה המטרה של מישהו: “יש אנשים חזקים בתוך המערכת הפוליטית שחיפשו אותי, גם עכשיו. בלי הסיפור הזה, מי נראה לך היחיד שיכול לאחד? ואני יושב בבית, עבריין מורשע עם הכל. מישהו הצליח שזה לא אני. זה בדיוק המצב – חיפשו לחסל אותי והצליחו. הקלון הזה שוקל טון, אפילו יותר. מה שלא נעשה אי אפשר להרים אותו, זה חופר בך ברמות שאיש לא מבין”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.