רצח, חטיפות ועינויים: זוועות חמאס בעזה(וידאו)

יום לאחר שיגור הרקטה לעבר ישראל, מספק ארגון אמנסטי הצצה לזוועות שחולל חמאס במהלך ‘צוק איתן’ בתוככי רצועת עזה

בדיוק באותו יום שבו הופר השקט בדרום, מתקבלת תזכורת על הפשעים הברוטליים שביצע חמאס במבצע צוק איתן נגד תושבי רצועת עזה. דו”ח שפרסם הלילה ארגון אמנסטי קובע כי אנשי חמאס ביצעו פשעי מלחמה נגד אזרחים פלסטינים ברצועת עזה במהלך המלחמה בקיץ: “כוחות חמאס אחראים לקמפיין ברוטלי של חטיפות, עינויים והוצאות להורג ללא משפט, נגד פלסטינים שהואשמו ב’שיתוף פעולה’ עם ישראל במהלך המתקפה הישראלית נגד עזה”, נאמר בדו”ח.

בדו”ח נכתב עוד: “ממשל חמאס העניק לכוחות הביטחון חופש פעולה לבצע עינויים מחרידים נגד אנשים שבאחריותו. הפעולות המצמררות הללו, כמה מהן פשעי מלחמה, נועדו כדי לנקום ולזרוע פחד ברצועת עזה”.

[alooma ref=”68e13faae36e1baf80e5a50f14e5ad0a.mp4″ src=”1″ autoplay=”0″ pid=”0″]
בסרטון: אנשי חמאס מכים באכזריות אזרחים שנמלטים מאזורי הקרבות

אחד המקרים שמצוין בדו”ח הוא זה של עטא נג’אר, בעל מוגבלות שכלית ששירת בעבר כשוטר ברשות הפלסטינית. הוא ריצה עונש של 15 שנות מאסר שהטיל עליו בית המשפט הצבאי ב-2009, עקב שיתוף פעולה לכאורה עם ישראל. ב-22 באוגוסט 2014 הוצא מכלאו וחוסל.

“היו סימנים של עינויים ושל כדורים על גופו…זרועותיו ורגליו היו שבורות. גופו נראה כאילו שמו אותו בשקית ומעכו אותו. הגוף שלו היה מחורר בכ-30 כדורים. על צווארו היו סימנים שמראים כי נשחט בסכין, ובחלק האחורי של ראשו – לא היה מוח. לא היו עצמות. הם שברו אותו בכלא”, סיפר אחיו.

באחד המקרים המזעזעים ביותר, שישה גברים הוצאו להורג בפומבי על ידי כוחות חמאס מחוץ מסגד אל-עומרי ב-22 באוגוסט מול מאות צופים, כולל ילדים. חמאס הודיע על הגברים כחשודים בשיתוף פעולה עם ישראל. הגברים נגררו על הרצפה, אולצו לכרוע סמוך לקיר הפונה לקהל, אז כל אדם נורה בראשו באופן אישי לפני שרוסס בקליעים.

בדו”ח הובאו גם עדויות על אסירים רבים שהוצאו להורג ללא כל הודעה למשפחותיהם.

“זה מזעזע לחלוטין שבעוד כוחות ישראליים גרמו למוות והרס ברצועה, כוחות חמאס ניצלו את ההזדמנות כדי לבצע באכזריות עשרות מעשי רצח והפרות חמורות אחרות”, אמר אחד מבכירי אמנסטי.

הדו”ח של אמנסטי משתלב היטב עם הטענות של ישראל לאורך המבצע. בעוד העולם התייחס לטענות של הדיפלומטיה הישראלית בספקנות, הרי שדו”ח כמו זה של ארגון אמנסטי – ארגון שאינו חשו באהדה יתירה לישראל – מציב תמונה ברורה גם בפניהם של אחרוני הספקנים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.